Ve hře je budoucnost cyklistiky. Motorky v kolech budou na Tour odhalovat termokamery

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 6. 2016 15:33
Technologický doping děsí vedení světové cyklistiky. Na Tour de France budou komisaři intenzivně odhalovat podpůrně motorky v kolech.
Femke van den Driesscheová. První prokázaný případ technologického dopingu.
Femke van den Driesscheová. První prokázaný případ technologického dopingu. | Foto: ČTK

Paříž - Během cyklistické Tour de France se organizátoři více než dříve zaměří na potírání technologického dopingu. K odhalení případných motorků v kole využijí podle francouzského nedělníku Journal du Dimanche také termokamery.

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) už zavedla kontroly pomocí tabletů využívajících magnetickou rezonanci, kterými zjišťuje přítomnost nepovolených součástí před závodem a po něm. Díky termokameře by se nyní mohla kola sledovat i při závodu z doprovodných motocyklů.

Tyto kontroly si podle Journal du Dimanche vyžádali představitelé francouzského státu. "Tenhle problém je horší než doping, ve hře je budoucnost cyklistiky," uvedl francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

První dokázaný případ technologického dopingu se objevil na letošním mistrovství světa v cyklokrosu v kole Belgičanky Femke Van Den Driesscheové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy