Van Avermaet po ošklivé kolizi v Lutychu počítá zlomeniny, sezona mu skončila

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 10. 2020 9:50
Olympijský vítěz Greg van Avermaet si při pádu na domácí klasice Lutych-Bastogne-Lutych přivodil několik zlomenin a v této sezoně už se na kole neukáže. Pětatřicetiletý belgický cyklista bude léčit zlomená žebra, spojení klíční kosti s lopatkou i prasklý výběžek na hrudním obratli.
Greg van Avermaet
Greg van Avermaet | Foto: Reuters

Van Avermaet skončil na zemi 97 km před cílem nedělního cyklistického monumentu, který vyhrál Slovinec Primož Roglič. Belgický specialista na jednodenní klasiky dlouho ležel na asfaltu bez hnutí, po odvozu do lutyšské nemocnice pak rentgen odhalil řadu zlomenin.

Van Avermaetovi a Jay McCarthymu se patrně stal osudným sloupek na ostrůvku uprostřed silnice:

"Snímky ukázaly frakturu akromioklavikulárního kloubu, tří žeber, malý pneumotorax i prasklinu příčného výběžku hrudního obratle. Otřes mozku neměl," uvedl Max Testa, lékař Van Avermaetova týmu CCC. V jeho barvách už se vítěz olympijského závodu v Riu de Janeiro či klasiky Paříž-Roubaix z roku 2017 neukáže, protože od příští sezony bude jezdit za stáj AG2R La Mondiale.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy