Druhou etapu Gira vyhrál Ulissi těsně před Saganem. Dál vede Ganna, Černý je pátý

4. 10. 2020 16:56
I druhá etapa Gira d'Italia skončila triumfem domácího cyklisty. Po 149 kilometrech se radoval z vítězství Diego Ulissi, který porazil ve spurtu trojnásobného mistra světa Slováka Petera Sagana a připsal si už sedmý etapový úspěch na Giru.
Peter Sagan
Peter Sagan | Foto: Reuters

Růžový dres vedoucího jezdce celkového pořadí udržel vítěz sobotní časovky Filippo Ganna. Jediný český účastník závodu Josef Černý dojel v hlavním poli na 45. místě a posunul se z šesté na pátou příčku průběžné klasifikace.

V závěru sicilské etapy s cílem v Agrigentu útočil ve spurtu do kopce na první vítězství od loňského července Sagan, ale na zrychlení Ulissiho nedokázal zareagovat. "Všechno vyšlo, jak jsme si ráno naplánovali," liboval si jednatřicetiletý Ital, kterému v závěrečných dvou kilometrech pomohl připravit dobrou pozici krajan z týmu SAE Emirates Valerio Conti. Třetí ve spurtu dojel Dán Mikkel Frölich Honoré. Peloton přivedl do cíle s odstupem pěti sekund Australan Michael Matthews.

V pondělí čeká jezdce náročná etapa s cílem na Etně.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 2. etapa Alcamo - Agrigento (149 km): 1. Ulissi (It./SAE Team Emirates) 3:24:58, 2. Sagan (SR/Bora-Hansgrohe), 3. Honoré (Dán./Deceuninck-Quickstep) oba stejný čas, 4. Matthews (Austr./Sunweb), 5. Wackermann (It./Vini Zabu-KTM), 6. Almeida (Portug./Deceuninck-Quickstep), 7. Brambilla, 8. Nibali (oba It./Trek-Segafredo), 9. Bilbao (Šp./Bahrajn-McLaren), 10. Hamilton (Austr./Mitchelton-Scott), …45. Černý (ČR/CCC) všichni -5. Průběžné pořadí: 1. Ganna (It./Ineos Grenadiers) 3:40:27, 2. Almeida -22, 3. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers) -23, 4. Foss (Nor./Jumbo-Visma) -31, 5. Černý -36, 6. Sobrero (It./NTT) -40, 7. Tratnik (Slovin./Bahrajn-McLaren) -42, 8. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott), 9. Kangert (Est./EF) oba -49, 10. Ulissi -54.