Pogačar vyhrál po sólovém úniku poprvé monument Kolem Flander

2. 4. 2023 17:17

Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhrál poprvé v kariéře monument Kolem Flander. Dvojnásobný vítěz Tour de France porazil ve 107. ročníku závodu po sólovém úniku obhájce loňského prvenství Mathieua van der Poela z Nizozemska.

Čtyřiadvacetiletý Pogačar rozhodl o triumfu nástupem zhruba 17 km před cílem ve stoupání na Oude Kwaremont. Čtvrtminutový náskok před Van der Poelem si člen SAE Teamu Emirates dovezl až do Oudenaarde a po 273,4 km zvítězil o 16 sekund. Třetí místo obsadil po spurtu skupinky pronásledovatelů s odstupem 1:12 minuty Dán Mads Pedersen.

Vítězstvím ve slavné belgické klasice potvrdil Pogačar výbornou jarní formu a připsal si už desátou letošní výhru. Z pěti cyklistických monumentů vyhrál třetí: na kontě má z minulých let dva triumfy na závodě Kolem Lombardie a jeden na Lutych-Bastogne-Lutych.