Hokejisté Rangers udolali Floridu opět v prodloužení a v sérii mají navrch

27. 5. 2024 1:17

Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli na ledě Floridy 5:4 v prodloužení a ve finále Východní konference NHL vedou 2:1 na zápasy. Rozhodl Alex Wennberg v čase 65:35 svým prvním gólem v letošním play off. Po dvou gólech podpořili vítězství Alexis Lafreniére a Barclay Goodrow. Domácím, kteří si vynutili ve třetí třetině prodloužení ze stavu 2:4, nestačily dvě trefy Sama Reinharta.

Rangers rozhodli o výhře stejně jako v minulém utkání v prodloužení. Druhý bod v sérii zajistil týmu Wennberg tečí střely Ryana Lindgrena od modré čáry. Domácí brankář Sergej Bobrovskij bezprostředně poté reklamoval, že autor vítězné trefy zasáhl puk úmyslně rukavicí, ale rozhodčí nesouhlasili a gól platil. Z výhry se radoval i český útočník Filip Chytil, který v zápase nebodoval.

Finále Východní konference play off NHL - 3. zápas:

Florida - NY Rangers 4:5 v prodl. (2:2, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 3. a 15. Reinhart, 46. Barkov, 47. Forsling - 8. a 36. Lafreniére, 8. a 39. Goodrow, 66. Wennberg. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.780. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg (NY Rangers), 2. Reinhart (Florida), 3. Lafreniére (NY Rangers). Stav série: 1:2.