Nash se po triumfu ve Waterloo dostala do čela cyklokrosového SP

22. 9. 2019 21:47
Kateřina Nash vyhrála v americkém Waterloo druhý závod Světového poháru v cyklokrosu a týden po stříbru z Iowa City se dostala do čela seriálu.
Kateřina Nash
Kateřina Nash | Foto: Reuters

Na bahnité trati a v zemi, kde žije, si dojela jednačtyřicetiletá zkušená cyklistka pro sedmý pohárový triumf v kariéře.

Rodačka z Prachatic a bývalá olympionička v běhu na lyžích v náročném terénu prokázala své dovednosti i zkušenosti a vyhrála s náskokem 19 sekund. Druhá byla specialistka na horská kola Švýcarka Jolanda Neffová, jež v závěru předjela Britku Evie Richardsovou.

Organizátoři kvůli množství bláta vyměřili ženám jen tři okruhy a Nash vedla prakticky celý závod. "Tyhle podmínky mi vyhovují," usmívala se při rozhovoru v cíli, i když měla z obličeje čisté jen zuby. "Jen doufám, že nebude takové bláto příště, protože bílému dresu nesluší," dodala výborně naladěná cyklokrosařka a držitelka dvou bronzových medailí z mistrovství světa.

Příští závod SP bude v říjnu hostit Bern. Odpovědi na otázku, zda bude závodit i v Evropě, se Nash vyhnula. Při čtvrtém díle seriálu se 16. listopadu cyklokrosová elita představí v Táboře.

před 6 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.