Kateřina Nash

Nash se po triumfu ve Waterloo dostala do čela cyklokrosového SP
Cyklistika

Kateřina Nash vyhrála v americkém Waterloo druhý závod Světového poháru v cyklokrosu a týden po stříbru z Iowa City se dostala do čela seriálu.

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Havlíková dojela při SP v Táboře v cyklokrosu devátá, junior Ťoupalík čtvrtý
Ostatní sporty

Kateřinu Nash při útoku na medaili v závodě SP cyklokrosařek v Táboře zbrzdilo uklouznutí.
Zkušená Nash i hladoví mladíci. Čeští cyklokrosaři hodlají nadchnout Tábor
Cyklistika

I s Kateřinou Nash, bývalou lyžařkou a nyní úspěšnou cyklistkou, se příští sobotu uskuteční v Táboře další díl Světového poháru v cyklokrosu.
Bronz pro Nash. Česká cyklokrosařka dojela třetí v úvodním závodě Světového poháru
Cyklistika

V americkém Waterloo dělilo Kateřinu Nash od vítězné Marianny Vosové z Nizozemska 27 vteřin.
Nash v Namuru nenavázala na předchozí triumfy a dojela na sedmém místě

Cyklokrosařka Kateřina Nash skončila sedmá v závodě Světového poháru v belgickém Namuru, kde už v minulosti dvakrát zvítězila.
Bikerka  Nash se stala prezidentkou komise sportovců Mezinárodní cyklistické federace
Cyklistika

Bikerka Nash se stala prezidentkou komise sportovců Mezinárodní cyklistické federace

Komise sportovců se snaží zlepšit postavení cyklistů, propagovat etické jednání a chování podle zásad fair play a dohlížet na bezpečnost při závodech.
Nash v Německu spadla v prvním kole, přesto nakonec dojela čtvrtá
Cyklistika

Ani brzký pád nezastavil Kateřinu Nash v německém Zevenu.
Cyklokrosařka Nash dojela v Dánsku šestá, závod juniorů ovládl Kopecký
Cyklistika

Česká závodnice Kateřina Nash skončila na zastávce Světového poháru šestá. Úspěch slaví Tomáš Kopecký, který vyhrál závod juniorů.
Česká hvězda na domácím ME? Trenér cyklokrosařů Dlask se nevzdává naděje, že do Tábora dorazí i Nash
Cyklistika

„Očekávám vysokou kvalitu, která se bude blížit úrovni mistrovství světa,“ netajil reprezentační trenér svůj názor v rozhovoru pro Aktuálně cz.
Cyklokrosařka Nash skončila v druhém závodu SP v USA šestá
Cyklistika

Kateřina Nash si v úvodu cyklokrosové sezony drží dobrou formu, v druhém závodě SP dojela šestá.
Nash září v nevadské poušti. Ve Vegas vyhrála další závod
Cyklistika

Cyklokrosařka Kateřina Nash vyhrála další cyklokrosový závod v americkém Las Vegas.
Cyklokrosový Světový pohár začal v americké Iowě vítězstvím Kateřiny Nash
Cyklistika

Devětatřicetiletá česká závodnice Kateřina Nash, která v zámoří žije, ovládla úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City.
Kulhavý nechybí v nominaci bikerů na MS, Nash se omluvila
Cyklistika

Jaroslav Kulhavý povede na MS v cross country v Austrálii třináctičlennou českou výpravu. Trenéru Viktoru Zapletalovi bude ale chybět Kateřina Nash.
Kulhavý i Nash jsou pošesté mistry republiky v cross country

Olympijský vítěz z Londýna vyhrál souboj s Janem Škarnitzlem o 4,5 sekundy a obhájil loňské zlato z Bedřichova.
Nash bude hájit zájmy cyklokrosu v komisi sportovců UCI
Cyklistika

Česká reprezentantka Kateřina Nash bude v nadcházejících čtyřech letech hájit zájmy cyklokrosu v komisi sportovců Mezinárodní cyklistické unie UCI.…
Nash slaví medaili, na MS v cyklokrosu získala druhý bronz

Kateřina Nash získala na mistrovství světa v cyklokrosu podruhé v kariéře bronz. Svůj první titul vybojovala v závodě žen Belgičanka Sanne Cantová.
Cyklokros v hlubině beznaděje? Není to tak zlé, věří Dlask. Ale současný individualismus nás ničí
Cyklistika

"Byl bych spokojen, kdyby se nám podařilo obhájit dvě medailové pozice z loňského roku,“ říká trenér Petr Dlask v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Cyklokrosařka Nash dojela v posledním závodu SP po pádu sedmá

Cyklokrosařka Kateřina Nash dojela v závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide po pádu sedmá a v celkovém pořadí seriálu obsadila třetí místo.
Cyklokrosařka Nash byla druhá na SP ve Fiuggi
Cyklistika

Po čtvrtém medailovém úspěchu v sezoně se devětatřicetiletá česká reprezentantka posunula v celkovém pořadí už na druhé místo.