Koupila ojeté kolo a přivezla domů otce. Mladou Indku teď lanaří cyklistický svaz

ČTK ČTK
24. 5. 2020 19:20
Indický národní cyklistický svaz pozval na sportovní testy patnáctiletou dívku, která dokázala na kole dopravit svého otce i jeho zavazadla domů z jeho pracoviště u Dillí.
Cyklistika, ilustrační obrázek.
Cyklistika, ilustrační obrázek. | Foto: Shutterstock

Muž, který se živil jako řidič rikši, tam uvízl kvůli koronaviru. Jak informovala agentura AFP, dcera Džjoti Pasvanová s ním ujela na kole trasu dlouhou 1200 kilometrů za sedm dní.

Do své vesnice ve státě Bihár dorazili 16. května. Dívka koupila ojeté kolo za poslední peníze, když její otec Móhan přišel jako další miliony lidí o práci daleko od domova. 

Indie nařídila uzávěru, aby zabránila šíření koronaviru. Většina z migrujících dělníků neměla na nájemné ani na jídlo, a protože se zastavila i veřejná doprava, mnozí se vydali domů pěšky nebo na kole.

Odyseu otce a dcery Pasvanových sledovalo mnoho Indů a zájem projevil i národní cyklistický svaz. Nabídl Džjoti, aby přijela na testy a připojila se k národnímu cyklistickému týmu.

"Urazila tu dlouhou cestu za sedm dní s otcem a zavazadly. Myslím, že v ní něco je, taková výdrž. Můžeme ji otestovat. Řekla, že jediné, oč stojí, je studovat. Sdělili jsme jí, že jí zajistíme studium v naší akademii," řekl předseda cyklistického svazu Onkar Singh. Podle svazu by se Džjoti měla do Dillí vrátit, až skončí omezení. Testy mají ukázat, zda bude schopná závodit.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy