Stříbrný olympionik jde do vězení. Australského cyklistu odsoudili za prodej drog

ČTK ČTK
5. 7. 2019 10:26
Bývalý úspěšný dráhový cyklista Jack Bobridge byl odsouzen na čtyři a půl roku vězení za obchod s drogami. Devětadvacetiletý Australan, který má medaile z olympijských her i mistrovství světa, po ukončení kariéry v roce 2016 prodával extázi.
Bývalý dráhový cyklista Jack Bobridge (uprostřed) jde do vězení za prodej drog.
Bývalý dráhový cyklista Jack Bobridge (uprostřed) jde do vězení za prodej drog. | Foto: Reuters

Bobridge byl zatčen před dvěma lety v Perthu a tamní soud ho dnes shledal vinným z prodeje stovek tablet extáze kamarádovi, rovněž bývalému profesionálnímu cyklistovi Alexi McGregorovi.

"Byl jste vynikající sportovec. Pak jste se dostal do víru večírků, drog a alkoholu. To je tragédie," řekl soudce Stephen Scott. Bobridge u soudu trval na své nevině. Po dvou a půl letech za mřížemi může požádat o podmínečné propuštění.

Během kariéry na dráze získal ve stíhačce jednotlivců a družstev deset medailí na mistrovství světa včetně tří zlatých. Na OH v Londýně a v Riu de Janeiro byl pokaždé členem stříbrného australského kvarteta. S cyklistikou skončil kvůli revmatoidní artritidě.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy