Bardet vyhrál po úniku vrchařský dojezd na Vueltě, Eiking mírně ztratil

28. 8. 2021 18:19

Francouzský cyklista Romain Bardet vyhrál po samostatném úniku vrchařský závěr 14. etapy Vuelty. Jezdec stáje DSM dojel do cíle s náskokem 44 sekund před nejbližšími pronásledovateli a ujal se i vedení ve vrchařské soutěži. Červený dres lídra uhájil Nor Odd Christian Eiking, přestože v závěru mírně ztratil na hlavní favority v čele s obhájcem titulu Primožem Rogličem ze Slovinska.

Bardet byl součástí sedmnáctičlenné skupiny uprchlíků, která si během dne vypracovala až čtvrthodinový náskok před pelotonem. V závěrečném 14,4 km dlouhém a prudkém stoupání zaútočil a zbavil se všech rivalů. Na druhém místě dojel domácí Jesús Herrada před Australanem Jayem Vinem. Další členové původního úniku ztratili už více než minutu.

Z pole největších favoritů dojel jako první Miguel Ángel López na 16. místě s odstupem 10:25 minuty za Bardetem. O čtyři sekundy za ním přijeli Roglič s Enricem Masem a Eganem Bernalem. Eiking na ně ztratil 20 sekund a do nedělní náročné horské etapy se čtyřmi vrchařskými prémiemi vyrazí s náskokem 54 sekund před průběžně druhým Francouzem Guillaumem Martinem. Roglič na třetí příčce nyní ztrácí 1:36, Mas 2:11 a López 3:04 minuty.