26. 6. 2011 19:45
Češi ve finále porazili Kanadu 3:1
Češi nakonec deklasovali Bermudy 12:0.
Češi nakonec deklasovali Bermudy 12:0. | Foto: Reuters, Zdeněk Vaiz.

Praha - Čeští hokejbalisté obhájili titul mistrů světa z roku 2009, když ve finále porazili pětinásobného šampiona Kanadu 3:1.

Celkově zlato získali potřetí v historii.

Bronzové medaile vybojovali domácí Slováci, kteří v zápase o třetí místo deklasovali Spojené státy americké 7:2.

Hokejbalisté zdolali Slovensko 2:0 a budou hrát o zlato
Hokejbalisté zdolali Řecko a jsou v semifinále MS

Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece vstoupili do finálové bitvy lépe. Nejprve trefil Tyburec tyč a na konci 5. minuty otevřel skóre tvrdou ranou Příhoda.

Kanaďané mohli o chvíli později srovnat, jenže Ryanův pokus zastavil na brankové čáře Kudela a Sparkesova dorážka skončila jen na tyči.

Brankovou konstrukci rozezvučel po změně stran také Roušal, ale české mužstvo to dlouho mrzet nemuselo. Ve 21. minutě se na modré napřáhl Pospíšil a zajistil obhájcům titulu dvoubrankový náskok.

Kanaďané záhy po krásné spolupráci snížili, ale rozdíl dvou branek si Češi do kabiny přece jen odnesli. Postaral se o to dorážkou ze vzduchu Kruček.

V poslední části se už Češi spoléhali spíš na pevnou defenzivu, s níž si Kanaďané nevěděli rady, a tak si úřadující mistři světa prodloužili svou nadvládu o další dva roky.

Mistrovství světa hokejbalistů v Bratislavě:

Finále:

Česká republika - Kanada 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
5. Příhoda (Bacovský), 21. Pospíšil (Novák), 28. Kruček (Kejř) - 23. Giustini (Gilbert). Rozhodčí: Grewall (Ind.), Soraperra (It.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3500.