reklama
 
 

Brazílie už o Češích ví. Podmanili si ji aerobikem

2. 10. 2012
Čeští reprezentanti Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová vyhráli mezinárodní soutěž v Brazílii ve sportovním aerobiku.

Porto Alegre - Zatímco fotbalisté o účast na šampionátu v Brazílii teprve bojují a olympijské hry tu budou až za čtyři roky, Česká republika oslnila jihoamerický kontinent už tento víkend. 

Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová tu totiž vyhráli mezinárodní soutěž ve sportovním aerobiku.

Český pár je několikanásobnými mistry Evropy a světa organizace FISAF a do Brazílie si ho pozvali sami organizátoři. Ačkoli si reprezentanti museli upravit svoji sestavu a projít velmi náročným tréninkem, jejich nasazení se vyplatilo.

„Plně obsazená hala ocenila jejich špičkový výkon mohutným potleskem ve stoje a rozhodčí je ohodnotili i nejvyšší známkou,” popisuje atmosféru Iva Farářová, trenérka vítězného páru. 

Soutěže se účastnilo bezmála deset jihoamerických států. Účast Evropských závodníků je naprostou ojedinělostí. 

Čeká je poslední závod kariéry

„Skvělý výsledek, kterého naši závodníci dosáhli, si za celou svoji úspěšnou kariéru více než zaslouží. Jsem velmi ráda, že se po dlouhé době podařilo vybudovat most mezi světem sportovního aerobiku FISAF a Jižní Amerikou,” říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF.

„Závod byl pro nás úžasným zážitkem. Uznání před mnoha mladými lidmi zámořského kontinentu nás přesvědčilo, že je stále dost těch, kteří tomuto sportu věří a pracují s mladým potencionálem,” dodali k úspěchu Šindelářová a Sirotek. "Pro nás to je perfektním zakončením závodní kariéry."

Po říjnovém mistrovství světa, které se bude konat v Nizozemsku, chtějí třiadvacetiletá Šindelářová a sedmadvacetiletý Sirotek pověsit sportovní aerobik na hřebík. Mají nadějné nástupce, kteří už spolu s nimi odcestují na šampionát.

autor: Miroslav Harnoch | 2. 10. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama