Bizarní závod. Po dráze v Americe uháněly stovky tyranosaurů

Sport Sport
21. 9. 2022 11:20
Návrat o nějakých 68 milionů let dozadu? Skoro to tak mohlo vypadat, po Zemi se totiž zase proháněli tyranosauři. I když v druhohorách asi mezi sebou nepořádali takové závody, jako byl ten v Auburnu v americkém státě Washington.
Závod tyranosaurů | Video: Asociated Press

Na dostihové závodiště Emerald Downs vyrazily stovky nadšenců, kteří na sebe navlékli kostýmy tyranosaura rexe - jednoho z největších masožravých dinosaurů všech dob.

Pak se srovnali do startovacích boxů místo koňů a vzápětí se pustili na 270 metrů dlouhou trať a zápolili o pozoruhodné prvenství.

Závod tyranosaurů se konal už podruhé. Premiéra v roce 2019 se setkala s nečekaným úspěchem, záběry z kuriózního klání posbíraly na sociálních sítích přes 100 milionů zhlédnutí.

Pak až do letoška museli i jedni z největších suchozemských predátorů minulosti ustoupit pandemii covidu-19.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

NASA kvůli tropické bouři znovu odložila start nové rakety k Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) kvůli nepříznivému počasí zrušil na úterý plánované vypuštění rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Jedná se o již třetí odklad startu testovací mise, kterou budou v případě úspěchu následovat cesty na Měsíc s posádkou. 

Po předchozích technických problémech rakety je tentokrát důvodem zrušení startu tropická bouře Ian, která podle prognóz v pondělí zesílí na hurikán a udeří na pobřeží Floridy. V předpokládané dráze hurikánu se nachází také Kennedyho vesmírné středisko, odkud má raketa odstartovat. V neděli padne rozhodnutí, zda se bezmála sto metrů vysoká raketa odveze ze startovací rampy a přesune se do hangáru.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Půl milionu kanadských domácností u Atlantiku je kvůli bouři Fiona bez proudu

Půl milionu domácností na atlantickém pobřeží Kanady se dnes kvůli bouři Fiona, kterou doprovázejí větry o síle hurikánu, ocitlo bez elektrického proudu. S odvoláním na místní energetické společnosti o tom informovala agentura AFP. Před dopady bouře, která vyvrací stromy a sloupy elektrického vedení a už si vyžádala oběti v Karibiku, varovala kanadská meteorologická služba.

Fiona, která téměř před týdnem sužovala Portoriko a další části Karibiku, dosáhla pevniny mezi městy Canso a Guysborough v Novém Skotsku. Podle předpovědi na webu windy.com se ohnisko bouře dnes bude držet kolem středu Zálivu svatého Vavřince a během neděle se přesune k západní části ostrova Newfoundland a zeslábne. Vítr by si měl sílu hurikánu udržet až do sobotního odpoledne místního času, odhaduje americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Zdroj: ČTK
Další zprávy