Bije o šest let starší chlapce. Malému zápasníkovi sumo je 10 let a váží 85 kilogramů

Sport Reuters Sport, Reuters
19. 1. 2021 11:26
Mezi stejně starými zápasníky sumo desetiletý chlapec Kyuta Kumagai výrazně vyniká. S hmotností 85 kilogramů je dvakrát větší než ostatní děti ve stejném věku, zápasí tak s chlapci, kteří jsou o pět nebo o šest let starší než on.
Bije až o šest let starší chlapce. Malý zápasník sumo je dvakrát větší než jeho vrste | Video: Reuters

Kyuta je v tréninkovém programu sumo už od mateřské školy. Malý Japonec se stal mistrem světa v kategorii do deseti let, porazil konkurenci ze zemí, jako je Velká Británie a Ukrajina. 

Trénink, který probíhá v režii otce talentovaného dítěte, je neúprosný. Kyuta kromě samotného zápasení navíc plave, běhá nebo zvedá závaží šestkrát v týdnu. Cvičení často končí pláčem, otec Taisuke ale věří, že je to jediný způsob, jak dostat z potomka to nejlepší. 

Klíčem k úspěchu zápasníků sumo je strava. Desetiletý chlapec s váhou 85 kilogramů přijímá každý den až čtyři tisíce kalorií, se zaměřením na velký přísun bílkovin. Jeho nejoblíbenějším jídlem je steak.

Plachý chlapec vysvětluje svou motivaci jednoduše: "Je zábava porážet starší, než jsem já."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy