reklama
 
 

Špotáková se rozjížděla pomalu, ale s oštěpem si hned rozuměla

21. 12. 2017 20:57
Dvojnásobná olympijská vítězka se ráda vrací na oblíbené tréninkové místo na Kanárských ostrovech.

Praha  - Mistryně světa Barbora Špotáková se teprve ve čtvrtek ve tři hodiny ráno vrátila ze soustředění na Kanárských ostrovech, v tréninkovém centru La Santa byla popatnácté. Do tempa se v přípravě dostávala pomalu, ale s oštěpem si po tříměsíční pauze hned rozuměla. Po návratu ji čekal dlouhý večer, díky světovému titulu z Londýna a pátému triumfu v Diamantové lize se totiž znovu dostala mezi desítku nejlepších českých sportovců roku.

Špotáková byla v listopadu vyhlášena Atletkou roku. Pak začala s přípravou na rok 2018 v Jablonci, kde ji ale trochu omezovala bolest paty. Na Kanárských ostrovech to bylo lepší, i když tam neodjela právě nažhavená do tréninku. "To teplo mně tam pomohlo hodně. Tam se to vždycky rozjede. Zase se potvrdilo, že ta předvánoční La Santa je docela dobrá volba," vyprávěla novinářům před slavnostním ceremoniálem.

Jako ryba ve vodě se cítila v okamžiku, kdy znovu vzala atletické náčiní do ruky. "Není to, jako že bych měla pocit, že jsem tři měsíce nedržela oštěp v ruce, vůbec. Výhoda staršího sportovce je, že sroste s tím náčiním," řekla šestatřicetiletá oštěpařka.

Tenis jen rekreačně

Dvojnásobná olympijská vítězka se na oblíbené místo ráda vrací, tentokrát tam bylo více než šest desítek českých atletů. "Jsem věrný člověk. Když něco funguje, tak u toho zůstávám. A tohle funguje, a proto to taky dál děláme," řekla dvojnásobná olympijská vítězka.

Znovu hrála i tenis, při kterém si před olympijskou sezonou 2016 právě na Lanzarote zlomila nohu. "Nerada chodím na ten kurt, kde se to stalo, ale ono je tam asi jedenáct kurtů, takže jsem se mu vyhla. Už nesmečuju ve výskoku. Jdu do všeho v tom tenise tak na osmdesát procent," svěřila se.

Je ráda, že jako oštěpařka nemá halovou sezonu, takže nemusí už nyní tak intenzivně trénovat. "To obdivuju ty lidi, jak tam třeba v La Santě trénují tyčkaři, že už musí do kvality. To bych nebyla schopná," řekla svěřenkyně Rudolfa Černého.

Před sezonou přijde olympijské fandění

Předpokládá, že se do La Santy bude ještě vracet, a ani po začátku roku 2018 nehodlá v přípravě experimentovat. "Klasika úplná. Nymburky začínají v lednu, poklidně. Žádné nové destinace," poznamenala.

Těší se, jak si jako fanynka u televize užije únorovou zimní olympiádu v Pchjongčchangu. "Máme nově satelit, takže budu sledovat určitě ještě víc než obvykle," řekla.

Uvědomuje si, že s ubývajícím počtem dnů zbývajících do startu ZOH může být některým sportovcům úzko.

"Vždycky si říkám, že když to některým sportovcům nejde tak, jak by si představovali, že je to musí stresovat, deptat, ale furt se s tím dá něco dělat," řekla. Když před olympijskými hrami v Riu po zlomenině nohy bojovala s časem, prožívala podobné pocity.

"Ale pak to stejně dopadlo, takže (sportovci) musí věřit. Mají natrénováno z minulých let. Budu držet palce," dodala bronzová medailistka z OH 2016.

autor: ČTK | 21. 12. 2017 20:57

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama