Šebrle na vrcholu blaha. Ztracenou olympijskou medaili mu poslal anonym v dopise

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 6. 2021 16:33
Bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle získal zpět zlatou medaili z olympijských her 2004 v Aténách, která se mu ztratila před více než pěti lety.
Roman Šebrle po jednom ze závodů v dobách závodní kariéry
Roman Šebrle po jednom ze závodů v dobách závodní kariéry | Foto: Reuters

V květnu roku 2016 o ni přišel během dětského golfového turnaje, kam ji přinesl ukázat. Předloni vyhlásil pro případné nálezce odměnu 100.000 korun. Medaile nyní podle CNN Prima News přišla v obálce na obecní úřad v Nosislavi u Brna. O odměnu se nikdo nepřihlásil.

"Je to fantastické. Jako kdybych ji znovu vyhrál. Sú šťastný," řekl televizní stanici Šebrle.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy