Údaje v biologickém pasu nesedí. Ruský chodec Bakulin opět čelí podezření z dopingu

ČTK ČTK
8. 4. 2019 16:29
Ruský chodec Sergej Bakulin, jenž už v minulosti přišel kvůli dopingu o titul mistra světa, opět čelí podezření z porušení pravidel o užívání zakázaných látek. Oznámila to jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU), podle níž údaje v biologickém pasu dvaatřicetiletého sportovce znovu ukazují na doping.
Sergej Bakulin
Sergej Bakulin | Foto: Reuters

Bakulin musel vrátit zlatou medaili z mistrovství světa v Tegu 2011, kde vyhrál závod na 50 kilometrů. Odpykal si trest, nyní mu hrozí další, a coby opakovaný hříšník by mohl dostat i doživotní zákaz startů. Do vyřešení případu má provizorně zastavenou činnost.

Někdejší chodeckou velmoc Rusko v posledních letech prakticky paralyzovala série dopingových případů ukazujících na systematické zneužívání zakázaných látek. S více než 30 kauzami bylo spojeno tréninkové centrum v Saransku, jehož někdejší šéf a proslulý kouč Viktor Čegin dostal před třemi lety doživotní zákaz práce s atlety.

Celý ruský atletický svaz má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní atletické federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen vybraní reprezentanti.

 

Právě se děje

Další zprávy