Další dopingový hříšník. Ruský chodec Ivanov přijde o světový titul a má distanc

ČTK ČTK
22. 3. 2019 12:02
Kvůli porušení antidopingových pravidel přijde Rus Alexandr Ivanov o titul mistra světa v chůzi na 20 kilometrů z roku 2013 a stříbrnou medaili z evropského šampionátu o rok později. Pětadvacetiletý atlet dostal rovněž tříletý zákaz startů. Podle ruského atletického svazu měl Ivanov abnormální krevní hodnoty.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Distanc mu platí od 2. května 2017. Ivanov, kterého trénoval nechvalně proslulý chodecký kouč Viktor Čegin, přijde o všechny výsledky, jichž dosáhl od června 2012 do srpna 2014.

Čegin vedl v minulosti tréninkové centrum v Saransku, které bylo spojeno s více než 30 dopingovými případy. Před třemi lety dostal doživotní zákaz práce s atlety. Loni vyšlo při vyšetřování dopingového skandálu v ruském sportu najevo, že Čegin přesídlil do Kyrgyzstánu, kde trénuje chodce dál.

Ivanov vyhrál na mistrovství světa v roce 2013 v Moskvě před Číňanem Čchen Tingem, kterému nyní připadne zlatá medaile. Na druhé místo se posune Španěl Miguel Ángel López a bronz připadne Portugalci Joau Vieirovi.

Evropské stříbro z Curychu 2014 obdrží dodatečně jiný ruský chodec Denis Strelkov. Na bronzovou příčku se posune Ukrajinec Ruslan Dmytrenko.

Rusko má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní atletické federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen někteří ruští reprezentanti.

 

Právě se děje

Další zprávy