reklama
 
 

Další dopingový hříšník. Ruský chodec Ivanov přijde o světový titul a má distanc

22. 3. 2019 12:02
Kvůli porušení antidopingových pravidel přijde Rus Alexandr Ivanov o titul mistra světa v chůzi na 20 kilometrů z roku 2013 a stříbrnou medaili z evropského šampionátu o rok později. Pětadvacetiletý atlet dostal rovněž tříletý zákaz startů. Podle ruského atletického svazu měl Ivanov abnormální krevní hodnoty.

Distanc mu platí od 2. května 2017. Ivanov, kterého trénoval nechvalně proslulý chodecký kouč Viktor Čegin, přijde o všechny výsledky, jichž dosáhl od června 2012 do srpna 2014.

Čegin vedl v minulosti tréninkové centrum v Saransku, které bylo spojeno s více než 30 dopingovými případy. Před třemi lety dostal doživotní zákaz práce s atlety. Loni vyšlo při vyšetřování dopingového skandálu v ruském sportu najevo, že Čegin přesídlil do Kyrgyzstánu, kde trénuje chodce dál.

Ivanov vyhrál na mistrovství světa v roce 2013 v Moskvě před Číňanem Čchen Tingem, kterému nyní připadne zlatá medaile. Na druhé místo se posune Španěl Miguel Ángel López a bronz připadne Portugalci Joau Vieirovi.

Evropské stříbro z Curychu 2014 obdrží dodatečně jiný ruský chodec Denis Strelkov. Na bronzovou příčku se posune Ukrajinec Ruslan Dmytrenko.

Rusko má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní atletické federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen někteří ruští reprezentanti.

autor: ČTK | 22. 3. 2019 12:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama