Další doping v sedle: cyklokrosová hvězda Betsemaová brala steroidy

ČTK ČTK
6. 4. 2019 10:39
Špičková nizozemská cyklokrosařka Denise Betsemaová je suspendována za pozitivní dopingový test. Vzorek obsahující steroidy odevzdala podle mezinárodní federace UCI 27. ledna po závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide. Šestadvacetiletá Betsemaová má bronzovou medaili z loňského mistrovství Evropy. Letos na světovém šampionátu v dánském Bogense skončila čtvrtá. Podezření z dopingu odmítla a má možnost požádat o kontrolní analýzu B vzorku. Loni na konci listopadu Betsemaová vyhrála v Koksijde v Belgii poprvé závod Světového poháru. O týden dříve startovala v Táboře, kde dojela pátá.
Nizozemská cyklokrosařka Denise Betsemaová
Nizozemská cyklokrosařka Denise Betsemaová | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy