Další doping v sedle: cyklokrosová hvězda Betsemaová brala steroidy

ČTK ČTK
6. 4. 2019 10:39
Špičková nizozemská cyklokrosařka Denise Betsemaová je suspendována za pozitivní dopingový test. Vzorek obsahující steroidy odevzdala podle mezinárodní federace UCI 27. ledna po závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide. Šestadvacetiletá Betsemaová má bronzovou medaili z loňského mistrovství Evropy. Letos na světovém šampionátu v dánském Bogense skončila čtvrtá. Podezření z dopingu odmítla a má možnost požádat o kontrolní analýzu B vzorku. Loni na konci listopadu Betsemaová vyhrála v Koksijde v Belgii poprvé závod Světového poháru. O týden dříve startovala v Táboře, kde dojela pátá.
Nizozemská cyklokrosařka Denise Betsemaová
Nizozemská cyklokrosařka Denise Betsemaová | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy