Znovu našel energii, ale Dauhá chce vypustit. Rodina je na prvním místě, říká Maslák

Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
12. 2. 2019 18:50
Před rokem se stal potřetí v řadě halovým mistrem světa na čtvrtce, ale hlavní sezona už nebyla pro Pavla Masláka tolik úspěšná. Mluvil o ztrátě motivace, cítil se přezávoděný. Na podzim se však zasnoubil s partnerkou Nellou, letos v lednu oznámil pár, že čeká narození potomka. I díky tomu se nyní Maslák cítí na dráze lépe a na mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě v úterý zvítězil na třístovce v čase 32,79 sekundy.

V Ostravě jste chtěl běžet pod 32,5 sekundy. Proč to nevyšlo?

Neběželo se mi extra dobře, nezvládl jsem to úplně takticky. Hodně sil jsem dal na to, abych seběhl Honzu Tesaře, který běžel vedle mě. Pak jsem dlouho běžel s ním a myslel jsem si, že běžím pomalu. Ale ono to tak pomalé nebylo a ke konci mi došly síly. Kdybych nad tím tolik nepřemýšlel, bylo by to možná lepší.

V Glasgow budete útočit na čtvrtý titul halového mistra Evropy. Je to jednoznačný cíl?

Určitě. Zpočátku sezony jsem myslel, že budu rád, když postoupím na HME do finále, protože jsem v Norsku běžel čtvrtku za 47,10. Pak jsem se nějak probral, teď už je to lepší a vypadá to nadějně. Přeje mi i štěstí, kluci, od kterých jsem čekal rychlejší časy, neběhají zase tak rychle. Chci obhájit titul, ale budu rád za jakoukoliv medaili.

Jak bude vypadat závěrečná příprava před šampionátem?

Teď si odpočinu a doufám, že doléčím rýmu. O víkendu je republika, měl bych jít 60 metrů a pak mě čeká ještě mítink IAAF v Düsseldorfu. Ale to budu muset kvůli nachlazení zvážit, abych nic nepodcenil a byl zdravý na Evropě.

Kdo budou vaši největší soupeři v boji o medaile?

Měli by to být Luka Janežič ze Slovinska nebo Španěl Óscar Husillos, který právě zatím nemá takovou formu. Dále by to měl být Karol Zalewski a další. Nebudou to jen mladší kluci, ale i starší, kteří nemají venku tak velké šance, a proto se také začali přeorientovávat na halu.

Vloni jste na ME v Berlíně mluvil o úbytku závodnické energie, částečné ztrátě motivace. Už jste ji zase našel?

Teď je to určitě lepší než minulý rok. Nevím, čím to je. Můžu se jen domnívat, že je to tím, že mě čeká svatba, jsem budoucí otec. Možná se těším na jiné radostné chvilky a nepřemýšlím tolik nad atletikou.

Pavel Maslák a jeho snoubenka Nella si nechali prstýnky vytetovat:

Přišly jiné hodnoty?

Ano. Ale zase bych nechtěl, aby to hrálo moc velkou roli. Atletika je to, co mě živí, co mě těší, musí být v žebříčku hodnot vysoko. Ovšem rodina je teď na prvním místě.

Budete v létě běhat jiné tratě než čtyřstovku, jak jste avizoval?

To platí, budeme trénovat spíš na dvoustovce, abych si odpočinul. Trenér s tím ještě moc nepočítá, ale chtěl bych si odběhnout i pár čtyřstovek, abych věděl, jak na tom jsem.

A co směrem k podzimnímu MS v Dauhá?

Domluvili jsme se, že tam nejspíš nepojedeme. Chci to vypustit, protože v době, kdy bude MS, už se obyčejně připravujeme na další sezonu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy