Atletka Klučinová bude po zranění ladit formu a touží po mistrovství Evropy

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
28. 1. 2019 20:28
Eliška Klučinová musela loňskou sezonu ze zdravotních důvodů vynechat. Přesto na víkendovém vícebojařském mezistátním utkání v Cardiffu byla ze čtyř českých žen nejlepší a v celkovém individuálním hodnocení nestačila jen na domácí Emersonovou. "Nadšená ze zisku pouhých 4255 bodů nejsem, čekala jsem v řadě disciplin lepší výkon," přiznala s nemalou skromností v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
HMS 2018: Eliška Klučinová
HMS 2018: Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Když se vrátíme ještě do loňského roku. Co všechno jste v něm prožila?

Na halovém mistrovství světa jsem skončila se ziskem 4579 bodů čtvrtá a vše nasvědčovalo tomu, že mě čeká dobrá sezona. Jenže na březnovém soustředění v Africe mě začala bolet noha a po verdiktu lékařů, že jde o natrženou šlachu, muselo následovat několik měsíců léčení s pomocí ortézy jedině klidem.

Kdy jste mohla zase začít trénovat?

Až někdy koncem října, ale ideální příprava to nebyla. Především půlrok prožitý v klidovém režimu mně chybět a navíc noha při zátěži stále trochu pobolívala. Přesto návrat na atletickou dráhu byl mým velkým přáním a halové vystoupení v Cardiffu jsem uvítala.

V jakém složení jste se představily a s kým jste měřily své síly?

Český tým tvořily čtyři žen a tři juniorky a našimi soupeřkami byly vícebojařky z Velké Británie, Francie, Španělska a Polska. Obhájit loňské vítězství se nám nepodařilo, nestačily jsme na Britky.

Jak jste spokojena s předvedenými výkony?

Už počet získaných bodů prozrazuje, že ke spokojenosti musím mít daleko. Překážky jsem podle představ nezvládla, výška byla přímo hrozná a v kouli mě trochu omezovaly problémy se šlachami na ruce. Takže žádný důvod k oslavě druhého místa.

A jaký máte program do koncem halové sezony?

Za necelé tři týdny je v Ostravě halové mistrovství republiky a do té doby chci ladit formu. Mým záměrem je dosáhnout na takový bodový zisk, který mně zaručí start na halové mistrovství Evropy, které se koná začátkem března v Glasgow. Nejde o splnění limitu, ale o pozici na páté až šest příčce v letošních tabulkách. Nerada bych tam chyběla, ale s výkony z víkendového Cardiffu bych tam nepatřila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy