Kladivem házela na poli a ušila skoro 700 roušek. Drželo mě to nad vodou, říká

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 4. 2020 20:22
Téměř 700 roušek ušila česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková pro své blízké i neznámé lidi během pandemie koronaviru.

Vyráběly je s kamarádkou a nabízely zájemcům přilepené na vratech od garáže doma v Kolíně.

"Drželo mě to hodně nad vodou, když to začalo. Pomáhala jsem lidem a moje motivace byla, abych jich ušila co nejvíc," řekla Šafránková webu czechteam.info.

Než se znovu otevřely atletické stadiony, trénovala doma. Běhala v lese, posilovala v garáži a kladivem házela na poli.

"Dávali jsme bacha, aby nikdo nikde nebyl a nestal se průšvih. Trenér to hlídal, aby tam nikdo nechodil," uvedla třicetiletá vrhačka pražské Dukly, jejíž český rekord má hodnotu 72,47 metru.

Atletická sezona je zatím v nedohlednu, na svůj případný třetí olympijský start si Šafránková musí po odložení her v Tokiu počkat do příštího roku.

"Mám pocit, že mi ten rok navíc pomůže. Byla jsem zraněná, ležela jsem doma a teď se dám dohromady a děláme ještě změny v technice, když máme tolik času," řekla osmá žena ze soutěže kladivářek na mistrovství světa v Londýně v roce 2017.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy