hod kladivem

Kladivář Doležálek je juniorským mistrem světa

Kladivář Jan Doležálek se stal juniorským mistrem světa. Na šampionátu v Nairobi vyhrál v českém juniorském rekordu 77,83 metru o pět centimetrů před Řekem Orestisem Ntusakisem. Třetí Francouz Jean Baptiste Bruxelle zaostal ve vyrovnaném boji o medaile za výkonem českého reprezentanta o 13 centimetrů.

Doležálek získal zlatou medaili pátým hodem, v němž o 25 centimetrů zlepšil svůj národní rekord ze středeční kvalifikace, kterou jasně ovládl. Do předposlední série figuroval na třetím místě výkonem 77,35 z druhého pokusu.

Devatenáctiletý vrhač Hvězdy Pardubice výrazně vylepšil své umístění z juniorského mistrovství Evropy v Tallinnu, kde skončil před měsícem pátý, mimo jiné za Bruxellem i Ntusakisem. Evropský šampion Dawid Pilat z Polska obsadil dnes v Nairobi čtvrté místo.

Ve skoku do dálky skončil Tomáš Kratochvíl osmý. František Doubek je v polovině desetiboje na druhém místě.

Do finále se dnes probojovali sprinterka Barbora Šplechtnová v běhu na 200 metrů díky osobnímu rekordu 23,64, kladivářka Barbora Štejfová rovněž ve svém maximu 59,45, Tomáš Habarta v běhu na 3000 metrů překážek a Štěpán Schubert v závodě na 110 metrů překážek. Ten si časem 13,63 vylepšil osobní maximum a zaostal jen o dvě setiny za českým juniorským rekordem Martina Mazáče z roku 2009. Už v semifinále se blýskl světovým rekordem této věkové kategorie Francouz Sasha Zhoya, který zaběhl čas 12,93.

Zdroj: ČTK

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Pokračovat