Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čtvrtstoletí rekordů, soudržnosti a dobrých skutků. Vzhůru do nové sezony! 

15. 11. 2019 15:29
Za 25 let existence se na start závodů RunCzech postavilo přes milion běžců, kteří získali tituly za věrnost i spousty krásných medailí. A někteří z nich na běhání a akcích pro běžce vyrostli. Obratem nám pomáhají spojovat lidi, motivují nás k novým projektům a umožňují podat pomocnou ruku druhým či zanechat odkaz pro další generace.
Foto: RunCzech

Za 25 let existence se na start závodů RunCzech postavilo přes milion běžců, kteří získali tituly za věrnost i spousty krásných medailí. A někteří z nich na běhání a akcích pro běžce vyrostli. Obratem nám pomáhají spojovat lidi, motivují nás k novým projektům a umožňují podat pomocnou ruku druhým či zanechat odkaz pro další generace.

Jsme hrdí na vás běžce, na vaše sportovní výsledky a osobní odhodlání, se kterým nastupujete na startovní čáru. RunCzech se snaží vytvořit prostor pro všechny zájemce o běh a aktivní životní styl bez omezení účasti na závodech fyzickou dispozicí. Jsou mezi vámi běžci, kteří začínali jako malé děti s rodiči na tratích rodinných běhů a dnes běhají maratony u nás i v zahraničí. Jsou mezi vámi rekordmani i ženy a dívky, které na některé z kratších tratí zažívají radost z překonání vlastní trémy či nejistoty. Žádná medaile tyto pocity nenahradí. 

Nejvytrvalejší běžce, kteří cílem maratonu proběhli opakovaně oslavujeme v klubu PIM King a Queens. Někteří z vytrvalců odběhli i více než 15 maratonů. Dnes tuto elitní společnost amatérských běžců tvoří 197 nadšenců, pro které se trénink stal dlouhodobým životním programem. 


Naším zájmem je motivovat mládež k aktivnímu životnímu stylu.  To je záměrem studentské štafety Juniorského maratonu, do  níž se mohou bezplatně zapojit týmy ze škol v celé České republice. Nejlepší z nich pak získají jedinečný zážitek, startovat přímo mezi světovými elitními běžci na trati pražského maratonu. 

Němec Pfeiffer probíhá cílem Ústeckého maratonu
Němec Pfeiffer probíhá cílem Ústeckého maratonu | Foto: RunCzech

Za celou historii uskutečněných závodů je vás více než milion běžců. Náš tým vytváří příležitosti k úžasným zážitkům pro vás, kdo můžete běhat. My všichni společně přispíváme na podporu těch, kteří běhat nemohou, pro které je zvládnutí každodenního života osobní výzvou. Díky vám jsme za 25 let dokázali vybrat miliony korun na podporu lidí bojujících s hendikepem. V letošním roce jste tak podpořili více než 20 neziskových organizací.

A jsou tu i další nepřehlédnutelné výsledky, za které vám běžcům patří velký dík celé společnosti. Někteří jste se přihlásili zájmu o zlepšení životního prostředí a přispěli na výsadbu stromů a keřů. Ve spolupráci s  Nadací Partnerství, přibylo do krajiny díky finančnímu příspěvku vás stromoběžců několik tisíc nových stromů a keřů! Je to váš dárek celé společnosti a odkaz pro další generace, který stojí za pozornost!

Ocenění zaslouží i tým dobrovolníků, který je podstatnou součástí realizačního týmu. Před pětadvaceti lety jsme začínali s několika desítkami dobrovolníků, dnes tvoří  jednu velkou rodinu čítající tisícovky členů. Opakovaně se zapojují do realizačního týmu s vůlí podpořit vaší odhodlanosti, lásku k běhání a pozitivní naladění k aktivnímu životnímu stylu. 

Soutěžní závody přitahují pozornost profesionálních atletů z celého světa. Všechny závody v průběhu své historie získaly ocenění IAAF Road Race Gold Label a pětihvězdičkový certifikát Evropské atletiky. 


Díky účasti předních světových běžců padlo na závodech RunCzech 9 absolutních rekordů a 5 českých rekordů.  Pochlubit se můžeme unikátním  výkonem Keňanky Joyciline Jepkosgei roce 2017, která v dubnu na trati Sportisimo 1/2Maratonu Praha časem 1:04:52 překonala světový rekord v půlmaratonu i světová maxima na 10, 15 a 20 kilometrů. Při zářijové Birell Grand Prix pak Jepkosgei svůj rekordní čas na 10 kilometrů ještě snížila na úžasných 29:43. Tím se Praha stala sídlem světového rekordu, který dosud nebyl překonán. V roce 2018 se do české atletické historie zapsala Eva Vrabcová pokořením čtyřiadvacet let starého českého rekordu. Trasu Sportisimo 1/2Maratonu Praha uběhla ve skvělém čase  1:11:01.

Foto: RunCzech

Opakovaně potvrzujete, že v žebříčku hodnot naší běžecké rodiny má vedle osobní touhy něco dokázat přední místo respekt, vášeň, oddanost, mír, přátelství a lidskost. Odstartujme tedy společně éru dalších pětadvaceti let nových výzev, úsilí a vzájemnosti! Díky, že jste s námi. A pojďme plnit další sny!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy