Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čtvrtstoletí rekordů, soudržnosti a dobrých skutků. Vzhůru do nové sezony! 

15. 11. 2019 15:29
Za 25 let existence se na start závodů RunCzech postavilo přes milion běžců, kteří získali tituly za věrnost i spousty krásných medailí. A někteří z nich na běhání a akcích pro běžce vyrostli. Obratem nám pomáhají spojovat lidi, motivují nás k novým projektům a umožňují podat pomocnou ruku druhým či zanechat odkaz pro další generace.
Foto: RunCzech

Za 25 let existence se na start závodů RunCzech postavilo přes milion běžců, kteří získali tituly za věrnost i spousty krásných medailí. A někteří z nich na běhání a akcích pro běžce vyrostli. Obratem nám pomáhají spojovat lidi, motivují nás k novým projektům a umožňují podat pomocnou ruku druhým či zanechat odkaz pro další generace.

Jsme hrdí na vás běžce, na vaše sportovní výsledky a osobní odhodlání, se kterým nastupujete na startovní čáru. RunCzech se snaží vytvořit prostor pro všechny zájemce o běh a aktivní životní styl bez omezení účasti na závodech fyzickou dispozicí. Jsou mezi vámi běžci, kteří začínali jako malé děti s rodiči na tratích rodinných běhů a dnes běhají maratony u nás i v zahraničí. Jsou mezi vámi rekordmani i ženy a dívky, které na některé z kratších tratí zažívají radost z překonání vlastní trémy či nejistoty. Žádná medaile tyto pocity nenahradí. 

Nejvytrvalejší běžce, kteří cílem maratonu proběhli opakovaně oslavujeme v klubu PIM King a Queens. Někteří z vytrvalců odběhli i více než 15 maratonů. Dnes tuto elitní společnost amatérských běžců tvoří 197 nadšenců, pro které se trénink stal dlouhodobým životním programem. 


Naším zájmem je motivovat mládež k aktivnímu životnímu stylu.  To je záměrem studentské štafety Juniorského maratonu, do  níž se mohou bezplatně zapojit týmy ze škol v celé České republice. Nejlepší z nich pak získají jedinečný zážitek, startovat přímo mezi světovými elitními běžci na trati pražského maratonu. 

Němec Pfeiffer probíhá cílem Ústeckého maratonu
Němec Pfeiffer probíhá cílem Ústeckého maratonu | Foto: RunCzech

Za celou historii uskutečněných závodů je vás více než milion běžců. Náš tým vytváří příležitosti k úžasným zážitkům pro vás, kdo můžete běhat. My všichni společně přispíváme na podporu těch, kteří běhat nemohou, pro které je zvládnutí každodenního života osobní výzvou. Díky vám jsme za 25 let dokázali vybrat miliony korun na podporu lidí bojujících s hendikepem. V letošním roce jste tak podpořili více než 20 neziskových organizací.

A jsou tu i další nepřehlédnutelné výsledky, za které vám běžcům patří velký dík celé společnosti. Někteří jste se přihlásili zájmu o zlepšení životního prostředí a přispěli na výsadbu stromů a keřů. Ve spolupráci s  Nadací Partnerství, přibylo do krajiny díky finančnímu příspěvku vás stromoběžců několik tisíc nových stromů a keřů! Je to váš dárek celé společnosti a odkaz pro další generace, který stojí za pozornost!

Ocenění zaslouží i tým dobrovolníků, který je podstatnou součástí realizačního týmu. Před pětadvaceti lety jsme začínali s několika desítkami dobrovolníků, dnes tvoří  jednu velkou rodinu čítající tisícovky členů. Opakovaně se zapojují do realizačního týmu s vůlí podpořit vaší odhodlanosti, lásku k běhání a pozitivní naladění k aktivnímu životnímu stylu. 

Soutěžní závody přitahují pozornost profesionálních atletů z celého světa. Všechny závody v průběhu své historie získaly ocenění IAAF Road Race Gold Label a pětihvězdičkový certifikát Evropské atletiky. 


Díky účasti předních světových běžců padlo na závodech RunCzech 9 absolutních rekordů a 5 českých rekordů.  Pochlubit se můžeme unikátním  výkonem Keňanky Joyciline Jepkosgei roce 2017, která v dubnu na trati Sportisimo 1/2Maratonu Praha časem 1:04:52 překonala světový rekord v půlmaratonu i světová maxima na 10, 15 a 20 kilometrů. Při zářijové Birell Grand Prix pak Jepkosgei svůj rekordní čas na 10 kilometrů ještě snížila na úžasných 29:43. Tím se Praha stala sídlem světového rekordu, který dosud nebyl překonán. V roce 2018 se do české atletické historie zapsala Eva Vrabcová pokořením čtyřiadvacet let starého českého rekordu. Trasu Sportisimo 1/2Maratonu Praha uběhla ve skvělém čase  1:11:01.

Foto: RunCzech

Opakovaně potvrzujete, že v žebříčku hodnot naší běžecké rodiny má vedle osobní touhy něco dokázat přední místo respekt, vášeň, oddanost, mír, přátelství a lidskost. Odstartujme tedy společně éru dalších pětadvaceti let nových výzev, úsilí a vzájemnosti! Díky, že jste s námi. A pojďme plnit další sny!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy