Jágr velebí vedra: Nejsem tak špatný, abych nezvládl zápas, a alespoň jsem zhubl

Lukáš Caha Lukáš Caha
26. 7. 2019 19:07
Diváky exhibičního hokejového utkání mezi hvězdami národního týmu a legendami znojemských Orlů nechával dlouho na vážkách. Do haly dorazil zadním vchodem, ale když moderátor oznámil při nástupu na led jeho jméno, sklidil nestárnoucí Jaromír Jágr zaručeně největší aplaus. "Nejsem na tom zas tak špatně, abych nezvládl zápas," řekla osmašedesátka.
Jaromír Jágr na hokejové exhibici ve Znojmě.
Jaromír Jágr na hokejové exhibici ve Znojmě. | Foto: Lukáš Caha

Jak jste si akci ve Znojmě užil? 

Důležité je, že se diváci bavili. Přišel plný dům. Znojmo si tuhle akci zasloužilo. I název "Znojmo žije hokejem" je perfektní, protože to bylo vždycky hokejové město. Extraliga by mu slušela. Nebylo to jen o tom večerním utkání, odpoledne hrály znojemské legendy a byly i autogramiády, takže si všichni přišli na své. 

Na koho jste se těšil nejvíce? 

Já mám rád všechny kluky. (smích) Jsem rád, že jsme se takhle sešli, protože těch příležitostí moc není. Navíc jsme roztříštěni po celém světě. Někteří jsou v NHL, jiní skončili… Těch šancí je fakt málo. 

Naplnilo vás optimismem, že jste zvládl celý zápas? 

Nejsem na tom zas tak špatně, abych nezvládl zápas. (smích)

Jak jste se vypořádal s extrémními teplotami, které ve čtvrtek panovaly? 

Jsem jedině rád, že bylo takové teplo. Alespoň jsem něco zhubl. 

Údajně jste si chtěl zahrát s Davidem Pastrňákem v jedné pětce, aby vám dělal beka…

On moc dozadu nejezdí, takže bych to stejně musel odšlapat sám. 

Věděl jste, že jste spolu nastoupili vůbec poprvé v jednom týmu? 

Ne, o tom jsem nepřemýšlel. Když jsem hrál za nároďák, tak byl ještě mladý. Minuli jsme se. Teď jsme ale seděli v kabině vedle sebe. 

Našel jste tu nějakou potenciální posilu do Kladna? 

Nikoho jsem si nevšiml. Nikdo mě neokouzlil. (smích) A ti, co jsou dobří, stojí moc peněz. 

Plánujete odehrát s Kladnem i přípravná utkání? 

Pokud mi vydrží zdraví, tak chci hrát všechny. Minule jsem to ale taky plánoval a začal jsem až v únoru. Máme spoustu utkání, což jsem chtěl. Jedině těmi zápasy se do toho můžeme dostat. 

Nemáte strach, že neprojdete fyzickými testy? 

Ty se dělají do pětačtyřiceti let a tam už nejsem. 

Jak se dá rychle shodit? 

Teď vám k tomu moc neřeknu. Zeptejte se mě za dva měsíce. 

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy