Jágr velebí vedra: Nejsem tak špatný, abych nezvládl zápas, a alespoň jsem zhubl

Lukáš Caha Lukáš Caha
26. 7. 2019 19:07
Diváky exhibičního hokejového utkání mezi hvězdami národního týmu a legendami znojemských Orlů nechával dlouho na vážkách. Do haly dorazil zadním vchodem, ale když moderátor oznámil při nástupu na led jeho jméno, sklidil nestárnoucí Jaromír Jágr zaručeně největší aplaus. "Nejsem na tom zas tak špatně, abych nezvládl zápas," řekla osmašedesátka.
Jaromír Jágr na hokejové exhibici ve Znojmě.
Jaromír Jágr na hokejové exhibici ve Znojmě. | Foto: Lukáš Caha

Jak jste si akci ve Znojmě užil? 

Důležité je, že se diváci bavili. Přišel plný dům. Znojmo si tuhle akci zasloužilo. I název "Znojmo žije hokejem" je perfektní, protože to bylo vždycky hokejové město. Extraliga by mu slušela. Nebylo to jen o tom večerním utkání, odpoledne hrály znojemské legendy a byly i autogramiády, takže si všichni přišli na své. 

Na koho jste se těšil nejvíce? 

Já mám rád všechny kluky. (smích) Jsem rád, že jsme se takhle sešli, protože těch příležitostí moc není. Navíc jsme roztříštěni po celém světě. Někteří jsou v NHL, jiní skončili… Těch šancí je fakt málo. 

Naplnilo vás optimismem, že jste zvládl celý zápas? 

Nejsem na tom zas tak špatně, abych nezvládl zápas. (smích)

Jak jste se vypořádal s extrémními teplotami, které ve čtvrtek panovaly? 

Jsem jedině rád, že bylo takové teplo. Alespoň jsem něco zhubl. 

Údajně jste si chtěl zahrát s Davidem Pastrňákem v jedné pětce, aby vám dělal beka…

On moc dozadu nejezdí, takže bych to stejně musel odšlapat sám. 

Věděl jste, že jste spolu nastoupili vůbec poprvé v jednom týmu? 

Ne, o tom jsem nepřemýšlel. Když jsem hrál za nároďák, tak byl ještě mladý. Minuli jsme se. Teď jsme ale seděli v kabině vedle sebe. 

Našel jste tu nějakou potenciální posilu do Kladna? 

Nikoho jsem si nevšiml. Nikdo mě neokouzlil. (smích) A ti, co jsou dobří, stojí moc peněz. 

Plánujete odehrát s Kladnem i přípravná utkání? 

Pokud mi vydrží zdraví, tak chci hrát všechny. Minule jsem to ale taky plánoval a začal jsem až v únoru. Máme spoustu utkání, což jsem chtěl. Jedině těmi zápasy se do toho můžeme dostat. 

Nemáte strach, že neprojdete fyzickými testy? 

Ty se dělají do pětačtyřiceti let a tam už nejsem. 

Jak se dá rychle shodit? 

Teď vám k tomu moc neřeknu. Zeptejte se mě za dva měsíce. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, komentuje hejtmanka

Středočeský kraj vypovědělo smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. Ten vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen střetem zájmů premiéra Babiše, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení.

„Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů,“ řekla Deníku N hejtmanka Pecková. „Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodává v narážce na propojení své předchůdkyně a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy