Jágr velebí vedra: Nejsem tak špatný, abych nezvládl zápas, a alespoň jsem zhubl

Lukáš Caha Lukáš Caha
26. 7. 2019 19:07
Diváky exhibičního hokejového utkání mezi hvězdami národního týmu a legendami znojemských Orlů nechával dlouho na vážkách. Do haly dorazil zadním vchodem, ale když moderátor oznámil při nástupu na led jeho jméno, sklidil nestárnoucí Jaromír Jágr zaručeně největší aplaus. "Nejsem na tom zas tak špatně, abych nezvládl zápas," řekla osmašedesátka.
Jaromír Jágr na hokejové exhibici ve Znojmě.
Jaromír Jágr na hokejové exhibici ve Znojmě. | Foto: Lukáš Caha

Jak jste si akci ve Znojmě užil? 

Důležité je, že se diváci bavili. Přišel plný dům. Znojmo si tuhle akci zasloužilo. I název "Znojmo žije hokejem" je perfektní, protože to bylo vždycky hokejové město. Extraliga by mu slušela. Nebylo to jen o tom večerním utkání, odpoledne hrály znojemské legendy a byly i autogramiády, takže si všichni přišli na své. 

Na koho jste se těšil nejvíce? 

Já mám rád všechny kluky. (smích) Jsem rád, že jsme se takhle sešli, protože těch příležitostí moc není. Navíc jsme roztříštěni po celém světě. Někteří jsou v NHL, jiní skončili… Těch šancí je fakt málo. 

Naplnilo vás optimismem, že jste zvládl celý zápas? 

Nejsem na tom zas tak špatně, abych nezvládl zápas. (smích)

Jak jste se vypořádal s extrémními teplotami, které ve čtvrtek panovaly? 

Jsem jedině rád, že bylo takové teplo. Alespoň jsem něco zhubl. 

Údajně jste si chtěl zahrát s Davidem Pastrňákem v jedné pětce, aby vám dělal beka…

On moc dozadu nejezdí, takže bych to stejně musel odšlapat sám. 

Věděl jste, že jste spolu nastoupili vůbec poprvé v jednom týmu? 

Ne, o tom jsem nepřemýšlel. Když jsem hrál za nároďák, tak byl ještě mladý. Minuli jsme se. Teď jsme ale seděli v kabině vedle sebe. 

Našel jste tu nějakou potenciální posilu do Kladna? 

Nikoho jsem si nevšiml. Nikdo mě neokouzlil. (smích) A ti, co jsou dobří, stojí moc peněz. 

Plánujete odehrát s Kladnem i přípravná utkání? 

Pokud mi vydrží zdraví, tak chci hrát všechny. Minule jsem to ale taky plánoval a začal jsem až v únoru. Máme spoustu utkání, což jsem chtěl. Jedině těmi zápasy se do toho můžeme dostat. 

Nemáte strach, že neprojdete fyzickými testy? 

Ty se dělají do pětačtyřiceti let a tam už nejsem. 

Jak se dá rychle shodit? 

Teď vám k tomu moc neřeknu. Zeptejte se mě za dva měsíce. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Lotyšsku se konají parlamentní volby, výsledky může ovlivnit i válka na Ukrajině

V Lotyšsku se v sobotu konají parlamentní volby poznamenané obavami z války Ruska proti Ukrajině a z rostoucích cen energií. K poledni podle úřadů odhlasovala téměř čtvrtina z přibližně 1,5 milionu oprávněných voličů. O stovku mandátů se uchází na 1800 kandidátů z 19 stran a koalicí. První odhady se podle tiskových agentur AFP a DPA očekávají krátce po uzavření volebních místností v 19:00 SELČ, první výsledky v neděli.

V průzkumech vede liberálně konzervativní strana Jednota premiéra Krišjánise Kariňše. Ten stojí v čele čtyřčlenné vládní koalice konzervativních a centristických stran. Volby ukážou, zda se tato koalice udrží u moci.

Lotyšsko sousedí s Ruskem a důsledky ruské války proti Ukrajině by mohly změnit lotyšskou politickou mapu. Například opoziční sociální demokracie, opírající se o ruskojazyčné voliče, by mohla přijít o postavení nejsilnějšího politického subjektu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Sebevražedný útok ve škole v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a desítky zraněných

Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.

Nejnovější útok spáchal neznámý sebevražedný atentátník mužského pohlaví. "Bylo nás (v sále) asi 600 studentů," vypověděl AFP v nemocnici jeden ze svědků. Chlapci seděli v zadních řadách a dívky vepředu, tedy blíže dveřím, kterými útočník vešel.

"Útoky na vzdělávání Hazárů a šíitů musí skončit. Zastavte útoky na budoucnost Afghánistánu, zastavte mezinárodní zločiny," reagoval na Twitteru zvláštní zpravodaj OSN pro Afghánistán Richard Bennett.

Zdroj: ČTK
Další zprávy