Poprvé s Jágrem. Pastrňák si užíval přítomnost legendy, pak zamířil na znojemské víno

Lukáš Caha Lukáš Caha
27. 7. 2019 9:48
Že venku panují enormní vedra? Žádný problém pro Znojmo, kde se ve čtvrtek uskutečnila velkolepá hokejová exhibice mezi domácím výběrem Orlů a legendami národního týmu. Díky této akci si spolu vůbec poprvé v jednom týmu zahráli David Pastrňák a Jaromír Jágr. Jaké zážitky si z této akce třiadvacetiletý útočník Bostonu odnesl?
David Pastrňák na exhibičním utkání ve Znojmě.
David Pastrňák na exhibičním utkání ve Znojmě. | Foto: Lukáš Caha

Jaké bylo zahrát si poprvé po boku Jaromíra Jágra? 

Je neskutečné, jak mu to pořád jezdí. Stále je na co koukat a něco se od něj učit. Je to hrající legenda a moc jsem si to s ním užil.

Nemrzí vás, že jste se nepotkali už dřív? Třeba v národním týmu? 

Jo, to samozřejmě. Takový je ale život. Jsem mladší a bohužel to nevyšlo. Alespoň díky této exhibici se to podařilo. Jsem za to rád. 

Sledoval jste tažení Kladna do extraligy? 

To zase ne. Jakmile vypadl Havířova, tak první liga pro mě skončila (smích).

Užil jste si tedy akci ve Znojmě? 

Moc se s těmi kluky nevídáme, takže byl příjemný zážitek se s nimi po čase potkat. K tomu se nám navíc podařilo vyhrát. Byla to akce pro lidi a jsem rád, že sem přijely takové hokejové hvězdy. 

Půjdete po zápase na znojemské víno? 

Asi něco zkusím. Skleničku si dám.

Po sezoně jste byl hodně zklamaný z nezdaru ve finále Stanley Cupu. Už to přebolelo? 

Ne, to ještě ne. Nějakou dobu to bude znát. Nevím, co k tomu říct. Další otázku.

Už jste se začal připravovat na novou sezonu? V jaké fázi jste? 

Jsem v prvním týdnu. Ten čas běží rychle, takže pauza byla krátká. Musím se na sezonu důkladně připravit.

Jaké bylo hrát hned v prvním týdnu přípravy zápas? 

Byl jsem už potřetí na ledě, takže to nebylo tak hrozné. Naštěstí jsem bruslit nezapomněl. Je ale hrozné vedro.

Jak s těmi extrémními teplotami bojujete? 

Jak kdy. Ve čtvrtek jsem trénoval třeba už v šest ráno, ale jinak to zvládám i odpoledne. Dobře se zpotím, je to i výborné kardio. Mám z toho pak dobrý pocit.

Máte ještě nějaké další plány na léto? 

V neděli letíme s rodinou a s trenérem na týden do Španělska. Takže tam budu i trénovat. Zbytek strávím v Česku a chci si ty poslední týdny před odletem do Ameriky užít.

 

Právě se děje

před 46 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy