Velký návrat? V širší olympijské nominaci basketbalistů USA je i James

ČTK ČTK
10. 2. 2020 17:44
LeBron James se možná po osmi letech vrátí do olympijského výběru basketbalistů USA. Hvězdný hráč Los Angeles Lakers, který už na olympijských turnajích získal dvě zlaté medaile, je v širší nominaci na červencové hry v Tokiu. Výkonný ředitel americké basketbalové federace Jerry Colangelo a trenér Gregg Popovich zatím do týmu zařadili 44 jmen, konečná nominace jich bude obsahovat dvanáct.
Člen amerického Dream Teamu LeBron James v utkání základní skupiny A s Francií na OH 2012 v Londýně.
Člen amerického Dream Teamu LeBron James v utkání základní skupiny A s Francií na OH 2012 v Londýně. | Foto: Reuters

Devatenáct basketbalistů z širší soupisky již má na kontě zlato z olympijských her nebo mistrovství světa. Loni na šampionátu v Číně se však Američané museli obejít bez nejlepších hráčů a zaznamenali historicky nejhorší výsledek v podobě sedmého místa.

James hrál poprvé na olympiádě už před 16 lety v Aténách, kde tým USA skončil třetí. V Pekingu i v Londýně pomohl ke zlatu, v roce 2016 dal po titulu v NBA přednost odpočinku. Před nominací na Tokio již několikrát vyslovil zájem na OH hrát.

Obhájců titulu z Ria je v širší americké nominaci devět včetně Kevina Duranta, Kyrieho Irvinga nebo Paula George. Z dřívějších vítězů OH nechybějí například James Harden, Russell Westbrook a Dwight Howard. Naopak mezi hráči, kteří ještě olympijské zlato nezískali, je i hvězdný rozehrávač Stephen Curry z Golden State.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy