Sluková s Hermannovou se blíží k Tokiu, čeští beachvolejbalisté z kvalifikace vypadli

19. 9. 2019 11:48
Beachvolejbalistky Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou zůstaly na kvalifikačním turnaji v Chaj-jangu ve hře o přímý postup na olympijské hry do Tokia.
Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová na olympijském kvalifikačním turnaji v Číně | Foto: fivb.org

Ve tříčlenné skupině druhého kola vyhrály oba zápasy a dál procházejí soutěží bez ztráty setu. Naopak pro Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem turnaj v Číně skončil, v konečném pořadí se po vyřazení dělí o deváté místo.

Po úspěšné středě, kdy české páry zvládly všechny čtyři zápasy a postoupily shodně z prvního místa v základních skupinách, pokračovaly ve vítězném tažení už jen Hermannová s Nausch Slukovou.

Nejprve zdolaly rakouskou dvojici Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová 2:0 a posléze si ve dvou setech poradily i s Finkami Anniinou Parkkinenovou a Tarou Lahtiovou-Liukkonenovou.

Perušič a Schweiner naproti tomu prohráli 0:2 s norským párem Hendrik Nikolai Mol, Mathias Berntsen a vyhrát set pak nedokázali ani nad italskými exmistry Evropy Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem. Z posledního místa ve skupině se do dalšího kola nedostali.

Ve třetí fázi turnaje se zbývající osmička týmů rozdělí do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se bude hrát o postup do semifinále. Vítězové semifinále si zajistí účast na olympiádě.

Čínský kvalifikační turnaj je jednou z možností, jak se na olympijské hry dostat. Z žebříčku projde 15 párů, mistři světa už mají jistotu a následovat budou ještě kontinentální kvalifikace.

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.