Rusové se brání. Proti vyloučení své výpravy z Koreje se odvolají ke sportovní arbitráži

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 12. 2017 21:11
Rusové nařčení z organizovaného dopingu vytrvale odmítají a proti vyloučení své výpravy ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu odvolají ke sportovní arbitráži CAS.
Předseda Ruského olympijského výboru Alexander Žukov
Předseda Ruského olympijského výboru Alexander Žukov | Foto: Reuters

Lausanne - Rusové se proti vyloučení své výpravy ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu odvolají ke sportovní arbitráži CAS. Oznámil to předseda Ruského olympijského výboru Alexander Žukov. Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV) dnes suspendoval Ruský olympijský výbor a oznámil, že v Koreji budou smět pod neutrální vlajkou startovat pouze prokazatelně čistí ruští sportovci.

Rusové nařčení z organizovaného dopingu vytrvale odmítají. To je jedním z důvodů, proč nebyla vrácena akreditace Ruské antidopingové agentuře (RUSADA). Výkonný výbor MOV dnes kvůli dopingovému skandálu potrestal i Žukova, kterého zbavil členství v MOV.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy