Pechanová doplavala v Hyde Parku devátá na 10 kilometrů

Sport Sport
9. 8. 2012 15:41
Česká plavkyně se držela celý závod v čelní skupině, na nejlepší ale nakonec nestačila.
Foto: ČTK

Londýn - Jezero Serpentine v londýnském Hyde Parku se českou medailí nezatřpytilo. Dálková plavkyně Jana Pechanová skončila v olympijském maratonu na deset kilometrů na devátém místě. Oproti minulým hrám v Pekingu si tak pohoršila o jedno místo.

Jednatřicetiletá plavkyně se prakticky po celý závod držela v elitní desítce pořadí, jenže v závěrečné fázi závodu nezachytili nástup pěti plavkyň v čele s Maďarkou Evou Risztovou, která si nakonec doplavala pro zlatou olympijskou medaili.

Smutná Pechanová: Plavala jsem na krev

Na druhém místě dohmátla se ztrátou pouhých čtyř desetin vteřiny Američanka Haley Andersonová, bronz brala Italka Martina Grimaldiová.

Pechanová byla v cíli zklamaná a cestou z vody se málem rozbrečela. "Jsem zklamaná. Cítila jsem se silná a bojovat o páté místo je pěkný, ale nikdo si to nebude pamatovat. Bylo to rychlý, fakt moc. Od začátku až do konce a asi už jsem zrychlit nemohla. Plavala jsem na krev od začátku, nebyl čas odpočívat," uvedla.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy