reklama
 
 

Obhájci zlata končí. Volejbalisty USA rozdrtili Italové

9. 8. 2012
Trpkým zklamáním skončil olympijský turnaj volejbalistů pro Spojené státy americké.

Londýn - Trpkým zklamáním skončil olympijský turnaj volejbalistů pro Spojené státy americké.

Obhájce zlata z Pekingu deklasovala již ve čtvrtfinále Itálie 3:0 a pro jednoho z největších favoritů turnaj skončil.

Soupeřem Italů v semifinále budou Brazilci, kteří si stejně jednoznačným poměrem poradili s Argentinou.

A na zisk setu se ve zbývajících semifinále nezmohli ani Poláci proti Rusům a Němci proti Bulharům.

Američany zlomila koncovka 1. setu

Američané měli v souboji pátého týmu světového žebříčku se šestým v londýnském Earls Court Exhibition Centre povedený nástup a dostali se až do vedení 13:9.

Italové sice dokázali před koncovkou první sady srovnat, jenže výběr USA si dalším povedeným blokem vypracoval setbol. Promarnil ale hned tři a set vyhráli Italové 28:26.

Od druhého setu však hra zámořského celku začala postupně uvadat. Náznak zlepšení přišel při otočení stavu z 9:12 na 16:15, ale to bylo ze strany favorita vše.

Ve hře Američanů přibývalo nepřesností zejména na nahrávce, nedařilo se příliš ani hvězdě Claytonu Stanleymu, nejužitečnějšímu hráči turnaje v Pekingu, a kouč Alan Knipe nedokázal oživit své svěřence ani střídáními.

Třetí sadu a definitivně i celý duel rozhodli Italové, v jejichž dresu zářili na smeči především Ivan Zajcev s 15 body a zkušený Cristian Savani (14), obratem ze 4:6 na 10:6.

Američané se dopouštěli laciných chyb a Italové, kteří postoupili až jako čtvrtí ze základní skupiny, je předčili také na servisu, kde zaznamenali hned devět přímých bodů.

Brazilci v derby snadno vyhráli 

Snadno si naopak poradil světový tým číslo jedna Brazilci, když v jihoamerickém derby porazili Argentinu 3:0. Každý set vyhráli minimálně pětibodovým rozdílem.

Stejně tak Bulhaři nedali šanci německým volejbalistům, kteří rovněž v nejvyrovnanějším setu dosáhli maximálně na 20 bodů a jejich čtyřicetileté čekání na medaili bude pokračovat.

Ve zbývajícím čtvrtfinále stačily rovněž tři sety Rusku k výhře nad vítězem Světové ligy Polskem.

autoři: ČTK, Sport | 9. 8. 2012

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama