FOTO Lula běžela jako o život. Česko má díky Hejnové bronz

FOTO Lula běžela jako o život. Česko má díky Hejnové bronz
Ruská překážkářka Natalia Anťuchová (vlevo) společně s Češkou Zuzanou Hejnovou a ostatními závodnicemi čekají na časové výsledky finále na 400 metrů překážek. Obě jmenované závodnice se o pár sekund později dozvědí jaké vyhrály medaile.
Přezdívají jí Lula. A jakoby si vzala příklad ze své skoro jmenovkyně z kultovního filmu režiséra Toma Tykwera Lola běží o život. Zuzana Hejnová doběhla ve svém nejlepším čase sezóny 53,38 na třetím místě a zajistila pro Českou republiku druhou bronzovou medaili.
Zde jsou výsledky překážkového běhu. První byla 31-letá Ruska Natalia Anťuchová, druhá Američanka Lashinda Demusová a třetí česká 25-letá liberecká rodačka. Denisa Rosolová doběhla jako sedmá v čase 55,27.
O svou radost se podělila s oštěpařem Vítězslavem Veselým, který nedlouho poté hodil v kvalifikaci hodu oštěpem svůj osobní rekord.
Foto: CPA - Eduard Erben
Sport Reuters Sport, Reuters, Filip Mědílek
9. 8. 2012 8:38
Podívejte se na fotky ze závodu překážek na 400 metrů, ze kterého si Češka Zuzana Hejnová odnesla bronz.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy