Walshová s Mayovou zakončily společnou kariéru třetím zlatem

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 8. 2012 8:35
Američanky Kerri Walshová s Misty Mayovou-Treanorovou vyhrály potřetí za sebou olympijské zlato v plážovém volejbalu.
Misty May-Treanorová a Kerri Walshová se radují z třetího olympijského triumfu
Misty May-Treanorová a Kerri Walshová se radují z třetího olympijského triumfu | Foto: Reuters

Londýn - Američanky Kerri Walshová s Misty Mayovou-Treanorovou vyhrály potřetí za sebou olympijské zlato v plážovém volejbalu.

Završily tak nejlepším možným způsobem jedinečnou společnou kariéru, která trvala dvanáct sezon.

Na olympijském písku neprohrály během třech her od Atén, přes Peking až do Londýna žádný z 21 zápasů a ztratily pouhopouhý jediný set.

I stříbro vybojovaly Američanky. Jennifer Kessyová s April Rossovou, mistryně světa z roku 2009, ve finále s nepřemožitelnými krajankami prohrály dvakrát 16:21.

Bronz patří brazilským jedničkám a mistryním světa Larisse s Julianou, páté Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou dosáhly českého maxima v historii pod pěti kruhy.

Walshová bude hledat partnerku

Walshová s Mayovou třikrát vyhrály OH, třikrát mistrovství světa a po delší pauze po hrách v Pekingu, kdy Walshová porodila dva syny a Mayová léčila přetrženou achilovku, se znovu vrátily na světový trůn.

Na nejlepší blokařku na písku a bývalou šestkovou hráčku Walshovou Jenningsovou, která v hale reprezentovala už na OH v Sydney 2000, a polařku s vynikajícím přehledem ve hře Mayovou opět nikdo neměl.

Mayová v 35 letech oznámila po Londýně konec mezinárodní kariéry, o dva roky mladší Walshová si tak zřejmě bude hledat novou partnerku.

S oběma nejlepšími páry z USA si před patnáctitisícovou kulisou v centru Londýna na Horse Guards Parade zahrály i Kolocová s Mayovou a byť Američankám podlehly shodně 0:2 na sety, sehrály důstojnou partii.

Mužský turnaj v beachvolejbalu vyvrcholí ve čtvrtek večer. O zlato se utkají brazilští mistři světa Emanuel, Alison a úřadující evropští šampioni Němci Brink s Reckermannem.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy