FOTO Zmožená Knapková při oslavách lovila vlajku

FOTO Zmožená Knapková při oslavách lovila vlajku
Česká veslařka Miroslava Knapková slaví zlatou medaili ve skifu. Do cíle dojela v čase 7:54:37.
K vítězství ve finále jí tedy stačil nejslabší čas, který ve všech čtyřech jízdách na letošní olympiádě předvedla.
Ne předešlých snímcích pózuje s českou vlajkou, ale k té se nejprve musela dostat. Vlajka totiž skončila nejprve ve vodě.
Šikovná 31-letá brněnská rodačka však byla v lovení vlajky úspěšná.
Foto: CPA - Eduard Erben
CPA - Eduard Erben, Filip Mědílek
4. 8. 2012 21:00
Sobota 4. srpna byl zatím nejúspěšnějším českým olympijským dnem a mohou za to dvě sportovkyně. Zlato získala Miroslava Knapková na skifu a bronz střelkyně Adéla Sýkorová.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy