Knapková rozdrtila soupeřky, Česko slaví první zlato!

Sport Sport
4. 8. 2012 15:30
Jednatřicetiletá rodačka z Brna je olympijskou vítězkou. V Londýně nedala soupeřkám žádnou šanci.
Miroslava Knapková.
Miroslava Knapková. | Foto: Reuters

Londýn - Famózní, neskutečné, dechberoucí.

Veslařka Miroslava Knapková předvedla na londýnském kanálu v Eton Dorney spektakulární výkon, ve finále skifu naprosto rozdrtila všechny soupeřky a vybojovala pro Českou republiku první zlatou medaili z olympijských her v Londýně.

"Říkala jsem všem, že půjdeme na pivo"

Úřadující mistryně světa ovládla poslední veslařské klání her s obrovským náskokem, který si vypracovala už v první polovině trati.

Stříbrnou medaili v olympijské regatě překvapivě vybojovala Dánka Fie Udby Erichsenová, pro bronz si doveslovala Australanka Kim Crowová.

Knapkovou nezastavil ani natržený mezižeberní sval, kvůli kterému dokonce uvažovala o odstoupení ze závodu.

"Je to super, příběh se šťastným koncem. Říkala jsem hned ostatním, že půjdeme na pivo," řekla ČTK po závodě šťastná vítězka.

"První si dáš tak o půlnoci," dostalo se jí odpovědi od trenéra Tomáše Kacovského.

Olympijská vítězka totiž bude muset na doping a absolvovat spoustu povinností. "Tak mi ho přineste hned teď," prosila s úsměvem.

"Bála jsem se, že jsem to přepálila"

Knapková vybojovala jako vůbec první česká veslařka v historii medaili na olympijských hrách a získala teprve třetí české veslařské zlato v historii olympiád.

První získala čtyřka s kormidelníkem v Helsinkách 1952, druhé dvojskif Kozák - Schmidt v Římě 1960.

Jednatřicetiletá rodačka z Brna, která byla na předchozích hrách v Aténách a Pekingu čtvrtá a pátá, odjela i přes velkou bolest životní závod.

V průběhu finále si užívala až sedmivteřinový náskok. Ten se v cíli sice ztenčil na něco přes tři vteřiny, zlatou olympijskou medaili už jí však žádná ze soupeřek vzít nemohla. 

"Bylo neuvěřitelné, jak to jelo. Když jsem se v půlce podívala, že jsem odjela tolik, říkala jsem si, co se děje. Jestli jsem to nepřepálila jako v Pekingu."

"Ale strašně jsem si to užila, říkali mi, že to bylo jako na mistrovství republiky," dodala.

"I když jsem zvolnila, vytuhla jsem"

Na minulých hrách obsadila páté místo po rychlém začátku, ale tehdy startovala nemocná.

"Tady jsem proto v polovině trochu zvolnila, druhou půlku jsem do toho tolik nešlapala, přesto jsem ke konci vytuhla," řekla a dodala, že už 300 metrů před cílem tušila, že vyhraje.

 

Právě se děje

Další zprávy