Na břehu Labe má vyrůst největší sportovní ráj v Česku

Foto: Aktuálně.cz
Luděk Mádl Luděk Mádl, Eduard Erben
11. 11. 2013 0:00
Podívejte se, jak má vypadat nové centrum v Nymburku. Tady budou vyrůstat nové Kratochvílové, Špotákové či další čeští šampioni.

Nymburk - Miliardu korun, jen pro začátek. Zhruba tolik chce český sport investovat do nové továrny na medaile. V Nymburce už v minulém století jednu takovou postavili, právě v ní se narodily medaile Kratochvílové a spol.

Jenže to, co v Nymburce zbylo, už teď připomíná leda skanzen, vždyť právě takhle vypadala socialistická tělovýchova před 30 lety.

Zatímco tady čas stál, všude jinde běžel dál. Ale pozor! Právě se chystá nový, hypermoderní Nymburk. Pojďte se na něj podívat!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy