Riskantní výzva v gejzírech vody. Jedovnice hostily závody rychlých člunů Hydro GP

Riskantní výzva v gejzírech vody. Jedovnice hostily závody rychlých člunů Hydro GP
Od ostatních tříd v rámci seriálu Hydro GP se liší především tím, že se v nich sedí a mají kapotovanou kabinu.
I když to závodníci vidí neradi, člun může posloužit i jako lavička pro jejich doprovod.
Závody motorových člunů v Jedovnicích 2021 - OSY 400 Janis Badaukis
Proto se kolem jezdců špičkových týmů pochybuje celá skupina mechaniků.
Foto: Radek Caga
rav Radek Caga, rav
8. 9. 2021 19:30
Na rozdíl od nedalekého Brna, které o svoji motocyklovou Velkou cenu přišlo, rybník v Jedovnicích se může Grand Prix v závodech motorových člunů chlubit i nadále. Další ročník klání odvážných mužů a žen v proklatě rychlých lodích zvané Hydro GP se jelo o víkendu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy