VIDEO Novou formuli 1 jako první ukázal Lotus. Myslí vysoko

Radek Vičík Radek Vičík
29. 1. 2013 8:42
Monopost Lotus E21 má zajistit nejhůř třetí místo v Poháru konstruktérů.
Nový Lotus E21 si zachoval stupňovitou příď i kombinaci barev připomínající slavnou éru na přelomu 70. let minulého století. | Video: youtube.com

Enstone - Velmi vysoko myslí v nadcházející sezoně formule 1 stáj Lotus.

Jak uvedl při pondělním představení nového monopostu E21 šéf týmu Eric Boullier, chce tým se sídlem v britském Enstone jednoznačně na stupně vítězů v Poháru konstruktérů.

Pilot číslo 1 Kimi Räikkönen myslí ještě výš. "Myslím, že máme na to získat titul mistra světa. Nic z toho, co jsem minulou sezonu viděl, mě nedonutilo uvažovat o tom, že Lotus v budoucnosti nedokáže vyhrávat," řekl svérázný Fin.

Grosjean musí být "efektivnější"

Lotus bude i letos pohánět motor Renault a spolu s Räikkönenem bude černý monopost řídit Romain Grosjean.

Ale francouzský pilot má před sebou rok ve znamení "buď, anebo."

"Romain je neskutečně rychlý a věříme, že ji v roce 2013 dokáže efektivněji využít," řekl diplomaticky Boullier s narážkou především na to, jak Grosjean zavinil hromadnou havárii ve Spa - více o havárii najdete ZDE.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy