Potvrzeno: Tým formule 1 HRT je v likvidaci

Tým HRT dorazil k 58 Velkým cenám. Ani jednou nebodoval a do dvou Grand Prix se jeho piloti vůbec nekvalifikovali.
I když bylo HRT pomalé, šlo o vcelku spolehlivý vůz. Pedro de la Rosa vypadl jen ze čtyř Grand Prix.
Narain Karthikejan vydržel za volantem HRT neuvěřitelné dvě szony.
Ne, Pedro de la Rosa nemá playstation. Španělský veterán jen sleduje aplikaci s aktuálním stavem na trati.
Narain Kathikejan se hned dvakrát nekvalifikoval do Velké ceny, protože se nevešel do limitu 107% času vítěze.
Foto: HRT F1 TEAM
Radek Vičík Radek Vičík
11. 12. 2012 12:52
To, o čem se spekuluje celé týdny v zákulisí formule 1, je definitivně venku.

Praha, Madrid - To, o čem se spekuluje celé týdny v zákulisí formule 1, je definitivně venku.

Byť majitelé stáje HRT s médii nekomunikují, jeden z jejich hlavních dodavatelů potvrdil, že španělská stáj je v likvidaci.

Navíc Formtech Composites, společnost pracující s uhlíkovými vlákny, nechala nahlédnout do nejhlubších zákoutí činnosti majitele HRT.

Tým vstoupil do likvidace už 12. října. Tedy ještě před koncem letošní sezony formule 1 a v době, kdy se svými věřiteli na oko jednal o splátkovém kalendáři.

Britská firma sice neuvedla, kolik jí tým HRT dluží, ale Španělé prý chtějí vrátit pouze třetinu a o ničem jiném se nechtějí bavit.

HRT prý mate věřitele

Dalším údajným úskokem byly zavádějící informace, že majitelem stáje už není investiční Thesan Capital, ale jakýsi lucemburský investiční fond.

„Zjistili jsme, že HRT dluží řadě dodavatelů z motoristického sportovního průmyslu velkou částku peněz. Stoprocentním vlastníkem je stále společnost Thesan Capital SL,“ dodali zástupci Formtech Composites. Tato firma vyrábí kompozitové díly pro Lotus, McLaren či Force India.

HRT tak po třech letech ukončí svoje paběrkování ve formuli 1. Jeho zakladatelem byl Adrián Campos, ale ještě před debutem v sezoně 2010 ho expilot F1 prodal španělskému miliardáři José Ramónu Carabantem. Ten "u vesla" vydržel jen za rok a půl, pak se majitelem stal Thesan Capital.

Konec tří roků paběrkování

Monoposty HRT se zúčastnily 58 Grand Prix, ale dvakrát se oba piloti nekvalifikovali. Byly to vždy úvodní závody sezony - letos a loni. V kokpitu španělského vozu se vystřídalo osm jezdců.

Pouze Ind Narain Karthikejan vydržel dvě sezony, naproti tomu Rakušan Christian Klien odjel jen tři Velké ceny.

Tým HRT nikdy nedosáhl na body, nejlepší výsledek je 13. místo Vitantonia Liuzziho z loňského závodu v Montrealu. Letos se tým ani jednou nedostal do první patnáctky výsledkové listiny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy