VIDEO Havárie, rvačka a miliónová pokuta v NASCAR

Radek Vičík Radek Vičík
13. 11. 2012 20:50
Kolize Jeffa Gordona s Clinte Bowyerem na oválu v Phoenixu skončila hromadnou bitkou v boxech.
Video: youtube.com

Phoenix - Sezona nejlépe placených amerických automobilových závodů NASCAR vrcholí. A jak se letošní Sprint Cup blíží ke konci, agresivita jezdců rapidně stoupá.

Chladnou hlavu nezachoval ani jeden z nejzkušenějších pilotů v poli, 41letý čtyřnásobný vítěz šampionátu Jeff Gordon.

Legendární Gordon se neudržel

Pilot auta s dnes již legendárním číslem 24 neudržel nervy v souboji s Clintem Bowyer a jak později přiznal, svůj Chevrolet do soupeřovy Toyoty poslal úmyslně.

„Za ten rok se jeho chování pořád zhoršovalo a já to prostě musel udělat. Clint do mě nesčíslněkrát najel, rozbil mi auto a  zničil mi tak závod. Jednou jsme mu to musel vrátit,“ řekl Gordon.

To se vůbec nelíbilo Brianu Pattie, šéfovi Bowyerova týmu MWR, který se závodního agresora okamžitě vrhl v boxech. Vyprovokoval tak hromadnou rvačku, kterou musela uklidnit až policie.

Bowyer se nepopral a ušetřil tak svou peněženku

Do bitky se chtěl celý říčný zapojit i Bowyer, ale tomu v tom jeho lidé zabránili. Uchránili ho tak před pokutou a eventuální ztrátou bodů.

Gordon totiž za svoje chování zaplatí 100 000 dolarů (cca 2 miliony korun), dostal podmíněný zákaz startu do konce sezony a přišel o 25 bodů v průběžném pořadí Sprint Cupu. O 25 000 dolarů ochudí rodinný rozpočet také výtržník Pattie.

NASCAR Sprint Cup vyvrcholí finálovým závodem v neděli v Miami na oválu Homestead. O premiérové vítězství v kariéře bude usilovat Brad Keselowski, který má před mistrem z let 2006 až 2010 Jimmie Johnsonem náskok 20 bodů. Obhájce triumfu Tony Stewart je až devátý.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy