V trénincích byli Abraham i Kornfeil ve druhé desítce

Sport Sport
12. 10. 2012 8:53
Kolotoč MS silničních motocyklů zamířil do Japonska
Karel Abraham na Ducati stáje Cardion AB Motoracing
Karel Abraham na Ducati stáje Cardion AB Motoracing | Foto: Cardion AB Motoracing

Motegi - Pomalu se rozjížděli oba čeští zástupci v jezdeckém poli světového šampionátu silničních motocyklů. Karel Abraham ani Jakub Kornfeil se v pátečních trénincích nedostali do první desítky výsledkové listiny.

Lépe se vedlo Korfeilovi v Moto3, když v prvním měření sil byl jedenáctý. V celkovém pořadí pátku to ovšem jezdci na stroji FTR Honda časem 2:01,061 minuty stačilo až na 14. pozici.

Abraham (Ducati) v MotoGP byl nakonec po první várce testů na stejné pozici. Na lídra, Daniho Pedrosu s Hondou, ztratil více než 2,6 vteřiny. Hned za Pedrosu se zařadil první muž průběžného pořadí, Jorge Lorenzo s Yamahou. Rozdíl mezi oběma Španěly byl jediná desetina vteřiny.

Připravujeme podrobnosti

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy