V trénincích byli Abraham i Kornfeil ve druhé desítce

Sport Sport
12. 10. 2012 8:53
Kolotoč MS silničních motocyklů zamířil do Japonska
Karel Abraham na Ducati stáje Cardion AB Motoracing
Karel Abraham na Ducati stáje Cardion AB Motoracing | Foto: Cardion AB Motoracing

Motegi - Pomalu se rozjížděli oba čeští zástupci v jezdeckém poli světového šampionátu silničních motocyklů. Karel Abraham ani Jakub Kornfeil se v pátečních trénincích nedostali do první desítky výsledkové listiny.

Lépe se vedlo Korfeilovi v Moto3, když v prvním měření sil byl jedenáctý. V celkovém pořadí pátku to ovšem jezdci na stroji FTR Honda časem 2:01,061 minuty stačilo až na 14. pozici.

Abraham (Ducati) v MotoGP byl nakonec po první várce testů na stejné pozici. Na lídra, Daniho Pedrosu s Hondou, ztratil více než 2,6 vteřiny. Hned za Pedrosu se zařadil první muž průběžného pořadí, Jorge Lorenzo s Yamahou. Rozdíl mezi oběma Španěly byl jediná desetina vteřiny.

Připravujeme podrobnosti

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy