15. 9. 2012 15:32
Nejrychlejším jezdcem ve třídě Moto GP byl v kvalifikaci Velké ceny San Marina Dani Pedrosa.
Karel Abraham na Ducati.
Karel Abraham na Ducati. | Foto: Cardion AB Motoracing

Misano - Motocyklista Karel Abraham bude stát na startu závodu MotoGP ve Velké ceně San Marina ve čtvrté řadě. V dnešní kvalifikaci v Misanu byl český jezdec o 1,791 sekundy pomalejší než vítěz Dani Pedrosa ze Španělska a skončil jedenáctý.

Ještě dopolední třetí trénink absolvovali jezdci na mokré trati stejně jako v pátek, kdy Abraham bez přítomnosti nejlepších závodníků ovládl tréninkové jízdy. Tentokrát český jezdec zajel v kompletní konkurenci čtrnáctý čas, kvalifikace se pak už jela na suchu.

Jakub Kornfeil v Moto3 zajel 18. čas a do závodu vyrazí ze šesté řady. Druhý český jezdec na startu nejslabší kubatury Miroslav Popov se kvalifikoval až jako 33. ze 34 jezdců, kteří vyjeli na trať. Pole position si zajistil německý lídr šampionátu Sandro Cortese, Kornfeil za ním zaostal o 1,725 sekundy.

Velká cena San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu - kvalifikace:

Moto3: 1. Cortese (Něm./KTM) 1:44,201, 2. Fenati -0,370, 3. Antonelli (oba It./Honda) -0,389, 4. Kent (Brit./KTM) -0,642, 5. Salom (Šp./Kalex) -0,656, 6. Folger (Něm./Kalex) -0,676, ...18. Kornfeil (ČR/Honda) -1,725, 33. Popov (ČR/Mahindra) -4,146.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:33,857, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,018, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,144, 4. Bradl (Něm./Honda) -0,364, 5. Bautista (Šp./Honda) -0,442, 6. Rossi (It./Ducati) -0,762, ...11. Abraham (ČR/Ducati) -1,791.

15:10 Moto2