Abraham v Aragonii devátý, Kornfeil bodoval podeváté v řadě

30. 9. 2012 12:43
Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Aragonie v Moto3 na jednáctém místě a v mistrovství světa bodoval podeváté za sebou.

Alcaňiz - Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Aragonie v královské kategorii MotoGP deváté místo. Jakub Kornfeil v Moto3 dojel jedenáctý a podeváté za sebou v mistrovství světa bodoval, druhý český účastník v nejslabší kubatuře Miroslav Popov závod nedokončil.

Pro Abrahama znamená deváté místo v Aragonii úspěšný návrat na okruh, na němž si začátkem června po pádu při testování vážně poranil ruku a musel vynechat čtyři závody mistrovství světa. Se svou ducati startoval z páté řady a v konečném pořadí si polepšil oproti čtrnáctému času ze sobotní kvalifikace.

Pedrosa porazil Lorenza a stáhl ztrátu

Pro vítězství si den po 27. narozeninách dojel domácí Dani Pedrosa s hondou a udržel se v boji o mistrovský titul. Náskok lídra Jorge Lorenza s yamahou, jenž dnes obsadil druhé místo, stáhnul čtyři závody před koncem sezony na 33 bodů. Třetí skončil Ital Andrea Dovizioso. Abraham na Pedrosu ztratil 57 sekund a celkově je čtrnáctý.

Závod Moto3 vyhrál podruhé v sezoně Španěl Luis Salom a posunul se na druhé místo průběžného pořadí. Cílem projel o 155 tisícin před Němcem Sandro Cortesem, jenž udělal další krok k titulu. Na kontě má 245 bodů a vede seriál již o 51 bodů.

Kornfeil, jenž po sedmnáctém místě v kvalifikaci startoval ze šesté řady, figuruje na průběžné patnácté příčce se ziskem 58 bodů.

Popov, který startoval z posledního místa, závod nedokončil stejně jako v Brně, kde poprvé naskočil do letošní sezony jako náhradník v týmu Mahindra. Cíl viděl jen v Grand Prix San Marina, kde dojel devatenáctý.

Také v třídě Moto2 se z vítězství radoval domácí jezdec. Na třetí triumf v sezoně dosáhl Pol Espargaró, jenž porazil krajana Marka Márqueze, který ale stále vede pořadí šampionátu o 48 bodů.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Salom (Šp./Kalex KTM) 40:56,391, 2. Cortese (Něm./KTM) -0,155, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) -0,362, 4. Kent (Brit./KTM) -1,115, 5. Vázquez (Šp./FTR Honda) -1,160, 6. Rins (Šp./Suter Honda) -1,765, ...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -2,845, Popov (ČR/Mahindra) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Cortese 245 b., 2. Salom 194, 3. Viňales (Šp./FTR Honda) 179, 4. Fenati (It./FTR Honda) 120, 5. Rins 106, 6. Kent 83, ...15. Kornfeil 58.

Moto2:
1. P. Espargaró (Šp./Kalex) 40:25,260, 2. Márquez (Šp./Suter) -1,447, 3. Redding (Brit./Kalex) -1,743, 4. Iannone (It./Speed up) -1,825, 5. Smith (Brit./Tech 3) -2,193, 6. Zarco (Fr./Motobi) -2,999.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Márquez 258, 2. P. Espargaró 210, 3. Iannone 178, 4. Lüthi (Švýc./Suter) 166, 5. Redding 131, 6. Kallio (Fin./Kalex) 110.

MotoGP:
1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:10,444, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -6,472, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -11,047, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) -11,184, 5. Spies (USA/Yamaha) -13,786, 6. Bautista (Šp./Honda) -28,166, ...9. Abraham (ČR/Ducati) -57,417.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Lorenzo 290, 2. Pedrosa 257, 3. Stoner (Austr./Honda) 186, 4. Dovizioso 179, 5. Crutchlow 135, 6. Rossi (It./Ducati) 128, ...14. Abraham 32.

před 7 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

před 43 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".