Šampioni v retro hávu, italští bohémové či řvoucí varhany. To byly "kopce" v Ústí

Po Andrlově chlumu se o víkendu proháněli piloti v tradičním závodě do vrchu Ústecká 21. K vidění byly moderní speciály i vozy s bohatou historií.
Mezi nejnovější speciály patří ladný McLaren F1 Evo 2019, který pilotoval Marek Rybníček.
Ústecká 21 láká i zahraniční jezdce. Silný kontingent přijel z Itálie. Gina Colottová si východní Čechy zjevně užívala.
Její týmový kolega Uberto Bonucci v duchu populárních italských komedií si ani před startem neodpustil své milované cigáro.
Miroslav Adámek patří mezi legendy tuzemského automobilového sportu. Vavříny sbíral především v 70. a 80. letech nejen v závodech do vrchu (včetně Ústí nad Orlicí), ale i na okruzích.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
26. 8. 2019 7:29
Pojďte s námi na netradiční pohled do zákulisí závodů do vrchu Ústecká 21, které o víkendu ovládly centrum východočeského města a jejichž trať vedla na Andrlův chlum.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy