Česká rallye není jen hájemstvím Škody. O body bojuje Hyundai, Peugeot i třeba Dacia

Radek Vičík Radek Vičík
19. 8. 2019 19:31
Podívejte se, jaké vozy zahraničních značek je možné vidět na tratích českého rallyového šampionátu, který v neděli zakončila populární Barum rallye.

I když české rallye už roky vládnou speciály z Mladé Boleslavi, nejsou to jen vozy se značkou Škoda, které se prohánějí po tuzemských rychlostních zkouškách. Potvrzuje to i startovní listina letošní Barum rallye, v níž jsme se podrobně podívali na vozy bojující o body v tuzemském mistrovství v automobilových soutěžích.

Hyundai

Korejská značka se ve světě rallye pohybuje teprve pár let, ale už se v MS etablovala mezi aspiranty na titul. Zálusk na úspěchy má i v kategorii R5. Se speciálem i20 R5 oslavil svoji premiéru Ondřej Bisaha (vlevo) v barvách nového týmu Hyundai Lenner Sport. Říčanský prodejce korejských vozů mohl v cíli oslavit slušné sedmé místo.

Stejný vůz už nějakou dobu kočíruje také Martin Vlček (vpravo). Ten až do poslední rychlostní zkoušky bojoval o místo v top 6. Pak ale při druhém průjezdu RZ Kašava přišla havárie a bylo po nadějích. V okolí Zlína se o body ucházel jeho kolega z týmu Hyundai Kowax Racing Petr Trnovec. Tomu patřila konečná 16. příčka.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy