Česká rallye není jen hájemstvím Škody. O body bojuje Hyundai, Peugeot i třeba Dacia

Radek Vičík Radek Vičík
19. 8. 2019 19:31
Podívejte se, jaké vozy zahraničních značek je možné vidět na tratích českého rallyového šampionátu, který v neděli zakončila populární Barum rallye.

I když české rallye už roky vládnou speciály z Mladé Boleslavi, nejsou to jen vozy se značkou Škoda, které se prohánějí po tuzemských rychlostních zkouškách. Potvrzuje to i startovní listina letošní Barum rallye, v níž jsme se podrobně podívali na vozy bojující o body v tuzemském mistrovství v automobilových soutěžích.

Hyundai

Korejská značka se ve světě rallye pohybuje teprve pár let, ale už se v MS etablovala mezi aspiranty na titul. Zálusk na úspěchy má i v kategorii R5. Se speciálem i20 R5 oslavil svoji premiéru Ondřej Bisaha (vlevo) v barvách nového týmu Hyundai Lenner Sport. Říčanský prodejce korejských vozů mohl v cíli oslavit slušné sedmé místo.

Stejný vůz už nějakou dobu kočíruje také Martin Vlček (vpravo). Ten až do poslední rychlostní zkoušky bojoval o místo v top 6. Pak ale při druhém průjezdu RZ Kašava přišla havárie a bylo po nadějích. V okolí Zlína se o body ucházel jeho kolega z týmu Hyundai Kowax Racing Petr Trnovec. Tomu patřila konečná 16. příčka.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy