Česká rallye není jen hájemstvím Škody. O body bojuje Hyundai, Peugeot i třeba Dacia

Radek Vičík Radek Vičík
19. 8. 2019 19:31
Podívejte se, jaké vozy zahraničních značek je možné vidět na tratích českého rallyového šampionátu, který v neděli zakončila populární Barum rallye.
Vedle 25 vozů Škoda různých typů a variant se na Barum rallye svezl Ondřej Bisaha poprvé v Hyundai i20 R5 v "ostrém" boji o domácí mistrovské body.
Vedle 25 vozů Škoda různých typů a variant se na Barum rallye svezl Ondřej Bisaha poprvé v Hyundai i20 R5 v "ostrém" boji o domácí mistrovské body. | Foto: Hyundai Kowax Racing

I když české rallye už roky vládnou speciály z Mladé Boleslavi, nejsou to jen vozy se značkou Škoda, které se prohánějí po tuzemských rychlostních zkouškách. Potvrzuje to i startovní listina letošní Barum rallye, v níž jsme se podrobně podívali na vozy bojující o body v tuzemském mistrovství v automobilových soutěžích.

Hyundai

Korejská značka se ve světě rallye pohybuje teprve pár let, ale už se v MS etablovala mezi aspiranty na titul. Zálusk na úspěchy má i v kategorii R5. Se speciálem i20 R5 oslavil svoji premiéru Ondřej Bisaha (vlevo) v barvách nového týmu Hyundai Lenner Sport. Říčanský prodejce korejských vozů mohl v cíli oslavit slušné sedmé místo.

Stejný vůz už nějakou dobu kočíruje také Martin Vlček (vpravo). Ten až do poslední rychlostní zkoušky bojoval o místo v top 6. Pak ale při druhém průjezdu RZ Kašava přišla havárie a bylo po nadějích. V okolí Zlína se o body ucházel jeho kolega z týmu Hyundai Kowax Racing Petr Trnovec. Tomu patřila konečná 16. příčka.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Teplice dostaly pokutu 20 tisíc za pyrotechniku v hledišti

Teplický fotbalový klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu.

Komise také udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech.

Další zprávy