Smrž vyhrál první část kvalifikace

ČTK
2. 6. 2006 17:03
Mugello - Senzační vítězství v první části kvalifikace na Velkou cenu Itálie si ve třídě do 250 ccm připsal český motocyklista Jakub Smrž.

Na okruhu v Mugellu v pátek ve velmi vyrovnaných jízdách porazil o 67 tisícin sekundy Španěla Hectora Barberu, který jezdí rovněž na aprilii. Třetí skončil o pouhou další tisícinu pomalejší Ital Andrea Dovizioso s hondou, jenž vede po pěti závodech průběžné pořadí mistrovství světa.

V kubatuře do 125 ccm byl třetí Karel Abraham Brněnský závodník dosáhl svého nejlepšího výsledku v dosavadní kariéře v nepříznivých podmínkách na okruhu v Mugellu, kde téměř celou kvalifikaci provázel déšť. Druhý český pravidelný účastník nejslabší kubatury MS Lukáš Pešek byl dnes desátý.

Nejlepšího času dosáhl v Itálii Španěl Julián Simón, dvojka továrního týmu KTM. Lídr průběžného pořadí šampionátu Álvaro Bautista byl šestý. O pořadí na startu nedělního závodu definitivně rozhodne druhá část kvalifikace, která se uskuteční v sobotu.

Třída do 125 ccm: 1. Simón (Šp./KTM) 2:15,953, 2. Pirro (It./Aprilia) 2:16,474, 3. Abraham (ČR/Aprilia) 2:16,790, 4. Lai (It./Honda) 2:17,419, 5. Kallio (Fin./KTM) 2:17,652, 6. Bautista (Šp./Aprilia) 2:17,658, ...10. Pešek (ČR/Derbi) 2:18,131.
Do 250 ccm: 1. Smrž (ČR/Aprilia) 1:55,412, 2. Barberá (Šp./Aprilia)  1:55,479, 3. Dovizioso (It./Honda) 1:55,480, 4. De Angelis (San Marino/Aprilia) 1:55,583, 5. Debon (Šp./Aprilia) 1:55,596, 6. Lorenzo (Šp./Aprilia) 1:55,647.