Šéf Ferrari: Mladík Pérez pro nás ještě nedozrál

ČTK ČTK
12. 9. 2012 19:02
Šéf stáje Ferrari Luca di Montezemolo vyloučil možnost, že by od příští sezony angažoval vycházející hvězdu formule 1 Mexičana Sergia Péreze.
Vedení stáje Ferrari popřelo spekulace, že by jeho stáj angažovala mladíka Sergia Péreze
Vedení stáje Ferrari popřelo spekulace, že by jeho stáj angažovala mladíka Sergia Péreze | Foto: Sauber Motorsport AG

Maranello - Šéf stáje Ferrari Luca di Montezemolo vyloučil možnost, že by od příští sezony angažoval vycházející hvězdu formule 1 Mexičana Sergia Péreze.

Dvaadvacetiletý jezdec se ve své druhé sezoně v mistrovství světa v týmu Sauber blýskl třikrát umístěním na stupních vítězů, podle Di Montezemola však pro působení ve slavné italské stáji ještě nedozrál.

O Pérezovi, jenž naposledy o víkendu dojel druhý v Monze, se často spekuluje jako o možném nástupci Brazilce Felipeho Massy u Ferrari.

"Příští rok je ještě moc brzy. K tomu, aby se vyrovnal s tlakem, pod jakým bude ve Ferrari, potřebuje více zkušeností," řekl Di Montezemolo v rozhovoru pro stanici Sky Sports.

Pérez se drží v elitní desítce

Pérez před rokem v rámci jezdecké akademie Ferrari absolvoval testování se starším modelem italské automobilky, která dodává Sauberu motory. Mexický mladík letos zazářil i třetím místem v Malajsii a druhou příčkou v Kanadě, v průběžném pořadí MS je devátý.

Dlouhodobě se spekuluje také o tom, že by do Ferrari mohl zamířit Němec Sebastian Vettel z Red Bullu, a Di Montezemolo přiznal, že by příchod dvojnásobného mistra světa uvítal.

"Je mladý, je to výborný jezdec, který sbírá užitečné zkušenosti. Podle mě je víceméně v pozici, jak byl Michael (Schumacher) v Benettonu," řekl na adresu legendárního německého pilota, jenž po zisku dvou titulů s Benettonem odešel do Ferrari, s kterým vyhrál mistrovství světa ještě pětkrát.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy