VIDEO Kubica jel první závod po nehodě. Vyhrál a chce do F1

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
9. 9. 2012 13:00
Polský závodník a bývalý jezdec formule 1 Robert Kubica se o tomto víkendu vrátil za volant závodního vozu a hned při svém prvním startu na Rally Lana Storico e Ronde Gomitolo di Lana v Itálii vyhrál.
Robert Kubica se po ošklivé nehodě, při které málem přišel o ruku, po devatenácti měsících vrátil za volant závodního vozu a vyhrál hned první závod. Na Rally Lana Storico e Ronde Gomitolo di Lana v Itálii ovládl všechny čtyři rychlostní zkoušky. | Video: youtube.com

Praha - První soutěžní kilometry po návratu na závodiště má za sebou Robert Kubica. Bývalý pilot formule 1, kde naposledy působil v týmu Renault, ukázal, že ze svého závodnického umu nic nezapomněl a vyhrál Rally Lana Storico e Ronde Gomitolo di Lana v Itálii.

Paradoxem je fakt, že právě při jedné z italských rallye v únoru 2011 vážně havaroval a kromě dalších zranění také málem přišel o ruku.

Nyní, devatenáct měsíců po nehodě, se chce na Apeninském poloostrově odrazit k návratu mezi automobilovou špičku, nejlépe zpět do formule 1. Dobře však ví, že po pěti operacích a dlouhé rehabilitaci to nebude jednoduché.

"Pořád mě čeká dlouhá cesta a asi už na tom fyzicky nikdy nebudu stejně jako dřív. Ale nehodlám se jen tak vzdát. Cílem je pořád návrat do formule 1. Nejbližší měsíce ukážou, jestli se mi to povede příští rok, nebo až v roce 2014," čeká sedmadvacetiletý Polák netrpělivě na další vývoj.

Na jeho slovech ale dnes nebylo nic znát. Po boku italského navigátora Guliana Manfredimiho vyhrál všechny čtyři rychlostní zkoušky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy