reklama
 
 

Kolomý si upevnil vedení v Rallye Hedvábné stezky, soutěž dorazila do hlavního města Kazachstánu

11. 7. 2017
Martin Kolomý zajel v úterý nejrychlejší čas s 21vteřinovým náskokem na Nizozemce de Gérarda de Rooye v Ivecu a vyhrál tak už druhou etapu.

Astana - Čtvrtá etapa Rallye Hedvábné stezky přinesla Martinu Kolomému posílení v čele hodnocení kamionů. Pilot Tatry v barvách Buggyry těžil z toho, že se v úterý na dvou měřených úsecích s délkou 420 km a cílem v hlavním městě Kazachstánu Astaně jelo kvůli dešti opět na bahně. 

Kolomý zajel nejrychlejší čas s 21vteřinovým náskokem na Nizozemce de Gérarda de Rooye v Ivecu a vyhrál tak už druhou etapu. Český jezdec tak navýšil vedení v průběžném hodnocení už na více jak jedenáct minut právě před nizozemským pilotem.

"Ty úvodní etapy jsou hrozně zrádné a bahnité. Projíždíme hodně vody a skrytých děr, takže se snažíme jet na pohodu a zbytečně neriskovat. Je to fakt velmi nebezpečné a snadno se udělá chyba, která může být konečná. Když mi v cíli řekli, že jsme první, tak jsem byl překvapen, ale tak to v rallye občas je, že někdy míň je víc," uvedl Kolomý v cíli.

Na třetí místo se posunul Artur Ardavičus s Ivecem, následují jej závodníci Kamazu Anton Šibalov a Airat Mardějev. Aleš Loprais do čtvrté etapy neodstartoval.

V celkovém pořadí si vedení upevnil Sébastien Loeb v Peugeotu. Z tria vozů francouzské značky měly dva velké problémy. Stéphane Peterhansel svůj vůz otočil přes střechu a po nezbytné základní opravě se zdržel přes dvě hodiny. Cyril Després najel kvůli navigační chybě navíc asi 160 km, čímž ztratil 40 minut.

"Zahlédli jsme rozsekaný jeden z Peugeotů, ten už asi jen tak nepojede," komentoval Peterhanselovu havárii Kolomý.

autor: Radek Vičík | 11. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama