Návrat na čtyřkolku Roučková oslavila evropským titulem. Porazila všechny muže

Radek Vičík Radek Vičík
23. 11. 2020 19:45
I když to byl zvláštní závodní rok, nakonec s ním česká závodnice Olga Roučková může být spokojená. Sice na poslední chvíli přišla o start v lednové Rallye Dakar v buggyně, ale návrat do sedla čtyřkolky zpečetila vítězstvím v mistrovství Evropy.

"Byla to opravdu ojedinělá sezona. Proč? No přece kvůli vlivu pandemie koronaviru," přiznala česká jezdkyně, která v ME porazila celou řadu mužů.

 O triumfu rodačka z Děčína rozhodla v posledním závodě mistrovství Evropy soutěží, který se jel o víkendu ve Španělsku.

"Po dlouhé pauze jsem nastoupila do Světového poháru, společně jsme se postavili také na start mistrovství Evropy. Odsouvali a dokonce nám rušili závody, ale s celým týmem jsme si  šli za svým cílem. Nevzdali se, bojovali a snažili se přizpůsobit všemu, co nás potkalo," uvedla jezdkyně na čtyřkolce.

"Nikdy vám nic nespadne do klína jen tak, nikdy nedostanete nic bez boje. To mě učil můj tatínek. A já bych mu dnes mohla říct. Tati, jsem mezi třemi nejlepšími na světě a první v Evropě" dodala Roučková, která je díky své výborné fyzičce obsadila ve své věkové kategorii druhé místo  v rámci evropské série Spartan Race. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 34 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy