Návrat na čtyřkolku Roučková oslavila evropským titulem. Porazila všechny muže

Radek Vičík Radek Vičík
23. 11. 2020 19:45
I když to byl zvláštní závodní rok, nakonec s ním česká závodnice Olga Roučková může být spokojená. Sice na poslední chvíli přišla o start v lednové Rallye Dakar v buggyně, ale návrat do sedla čtyřkolky zpečetila vítězstvím v mistrovství Evropy.

"Byla to opravdu ojedinělá sezona. Proč? No přece kvůli vlivu pandemie koronaviru," přiznala česká jezdkyně, která v ME porazila celou řadu mužů.

 O triumfu rodačka z Děčína rozhodla v posledním závodě mistrovství Evropy soutěží, který se jel o víkendu ve Španělsku.

"Po dlouhé pauze jsem nastoupila do Světového poháru, společně jsme se postavili také na start mistrovství Evropy. Odsouvali a dokonce nám rušili závody, ale s celým týmem jsme si  šli za svým cílem. Nevzdali se, bojovali a snažili se přizpůsobit všemu, co nás potkalo," uvedla jezdkyně na čtyřkolce.

"Nikdy vám nic nespadne do klína jen tak, nikdy nedostanete nic bez boje. To mě učil můj tatínek. A já bych mu dnes mohla říct. Tati, jsem mezi třemi nejlepšími na světě a první v Evropě" dodala Roučková, která je díky své výborné fyzičce obsadila ve své věkové kategorii druhé místo  v rámci evropské série Spartan Race. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy